Dini bayramlarda İstanbul’ dan sonra diğer büyükşehir belediyelerinde toplu taşımanın ücretsiz sunulması yaygınlaşmaya devam ediyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 8 Temmuz arife gününde de toplu taşıma hizmetini ücretsiz olarak sunuyor. Şehirlere göre ücretsiz toplu taşıma günleri ve sefer türlerini okuyucularımız için araştırdık.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Toplu Taşıma

İstanbul’ da her bayram da olduğu gibi Kurban Bayramı süresince, yani 9, 10, 11, 12 Temmuz tarihlerinde 4 gün boyunca metro, metrobüs ve tramvay hizmetleri ücretsiz olarak sunulacak. Ayrıca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü boyunca da toplu taşıma yine ücretsiz olacak. 9 Günlük uzun tatilin son Pazar günü haricindeki günlerde, Cumartesi günleri sefer tarifeleri geçerli olacak, ilave hatlar oluşturulacak. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Toplu taşıma

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ nden yapılan açıklama da, Kurban Bayramı süresince 4 gün boyunca toplu taşıma hizmetleri ücretsiz olacak. Ankara’ da 15 Temmuz günü için herhangi bir ücretsiz taşıma açıklaması yapılmadı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Toplu Taşıma

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi için yaptığı açıklamayla, İZBAN raylı sistemin, Kurban Bayramı süresince 4 gün ve 15 Temmuz günü ücretsiz olarak hizmet vereceğini açıkladı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Toplu Taşıma 

Antalya’ dan yapılan açıklamada, resmi plakalı araçlar ile hafif raylı sistem, Kurban Bayramı 4 gün boyunca ve yanı sıra 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olmak üzere, toplamda 5 gün boyunca ücretsiz hizmet verecek. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Toplu Taşıma 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kurban bayramı olan 9, 10, 11 ve 12 Temmuz tarihlerinde GBB’ ye bağlı tüm otobüs ve tramvayların ücretsiz olarak hizmet vereceğini duyurdu. İlave olarak arife günü olan ( bugün ) 8 Temmuz tarihinde de toplu taşıma ücretsiz olarak hizmet verecek. Belediye 15 Temmuz günü için herhangi bir açıklama yapmadı. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Toplu Taşıma 

Bursa, Kurban Bayramının ilk 2 günü olan 9 ve 10 Temmuz tarihlerinde ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunacağını açıkladı.