Uzun zamandır Türk Hava Yolları çalışanları için verilmesi beklenen prim konusu, geçtiğimiz günlerde THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat tarafından yapılan açıklamayla kesinleşmişti. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün tarafından dün atılan Twitter açıklamasında “Değerli yardımcı destek personeli arkadaşlarımız: Çabanız ve katkınız için teşekkür ediyor 7 Eylül’de 20 Bin TL net ikramiyenin sizlere takdim edileceğinin müjdesini vermek istiyorum. Biz 65 bin kişilik güçlü bir aileyiz, birlikte yükselmeye devam edeceğiz” şeklinde duyurusu da yapıldı.

Tüm İştirak Çalışanları da Prim Alacak

7 Eylül yani bugün tarihiyle, 11.000’ den fazla çalışanın hesabına 20.000 TL net prim olarak yatırıldı. Türk Hava Yolları ve iştiraklerine hizmet sağlayan tüm taşeronların çalışanlarına yapılacak prim ödemesi, Yöntemim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat tarafından çözümlenen ilk sorun oldu. Sırada Kar payı var.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

İki gün önce Ahmet Bolat tarafından yapılan yazılı açıklamada, prim sorununun çözümlendiği ve 7 Eylül tarihinde hesaplara aktarılacağı duyurulmuştu. Bunun yanında bu sorunla birlikte kar payı konusunda da çalışmalara başlandığı, yakın bir tarihte, tam da ekonominin dalgalanmalar yaşadığı bir dönemde, kar payı ödemeleriyle THY çalışanlarına destek olunacağının altını çizmişti.

İcra Komitesinde Değişiklik Yapıldı

Türk Hava Yolları’ nda yılbaşından bu yana yönetimsel değişiklikler gerçekleşiyor. Ocak ayında görevi devralan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’ tan sonra, dün itibariyle icra komitesinde de üye değişikliklerine gidildi. Son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile, Türk Hava Yolları arasında gerçekleşen yalılar polemiği, basının gündemindeki ana konulardan biri haline dönüşmüştü.

İcra Komitesinde yaşanan görev değişiklikleri ve 11.000’ den fazla çalışana bugün verilen 20.000 TL prim haberleriyle, THY basının gündeminden düşmeyen bir kurum haline dönüştü. Sefer sayısını ve verimliliğini sürekli arttırarak, dünyanın sayılı hava yollarından birine dönüşen THY’ nin, prim ödemelerinden sonra, kar payı konusunda da çalışmalar yaptığı bizzat Yönetim Kurulu Başkanı tarafından açıklandı.

Dünya genelinde hava yolu şirketleri ile hava limanı çalışanlarının grevler yoluyla yaşadığı kriz döneminde de, Türk Hava Yolları çalışanlarına prim ve kar payı dağıtma çalışmasına girmiş durumda.