Pandemi süreci ne yazık ki zaten zor olan hayat koşullarını daha da zor hale getiriyor. Tüm ülkeler gibi ülkemizde de üretimin ve ithalat, ihracat gibi diğer ticari faaliyetlerin durma noktasına gelmesi sebebiyle, maliyetler artıyor. Maliyetlerle başa çıkamayan esnaf kepenk indiriyor, bu durumda zaten hat safhada olan işsizliği daha da yukarılara taşıyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Hal böyle olunca vatandaş zorunlu ihtiyaçlarını karşılamakta bile zorlanıyor. Özellikle de pandemi süreci öncesinde çekilen krediler ve kullanılan kredi kartları için ödeme yapmak neredeyse imkansız hale geliyor. Bu aşamada da vatandaşa destek Akbank ve Garanti BBVA'dan geliyor. Türkiye'nin iki dev bankası el ele vererek müşterilerinin borçlarını üstleniyor.

Garanti BBVA Borç Transferi

garanti 3-4

Ödeyemediğiniz borçlarınız için ilk destek Garanti BBVA'dan geliyor. Garanti BBVA, birden fazla kredi borcunuzu ödemekte zorlandığınız anlarda, tüm kredilerinizi tek bir çatı altında toplayarak kolaylıkla ödemenize olanak tanıyan bir kredi imkanı sunuyor. Borç Transfer Kredisi olarak adlandırılan bu kredi, 16 Eylül 2021 tarihi sonrasında çekilmiş olan bireysel ihtiyaç kredileriniz için kullanılabiliyor.

Faiz oranı, kullanılacak kredi tutarına ve vade süresine göre değişkenlik gösterirken, vade süresi 50 bin TL ve altındaki kredi kullanımları için azami 36 ay, 50 bin TL'yi aşan kredi kullanımlarında ise maksimum vade süresi 24 ay oluyor. Garanti BBVA tarafından sunulan bu kredi fırsatından faydalanabilmek için en yakın Garanti BBVA şubesine gitmeniz ya da Garanti BBVA Anında Kredi Hattı’nı (444 0 335) aramanız yeterli oluyor.

Akbank Borç Transferi

akbank 2

Akbank yılların tecrübesi ile tüm müşterilerini sevindirecek bir hamle yapıyor, ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınızı Akbank Axess kartınıza aktararak taksit taksit ödemenizi sağlayacak bir kampanyaya imza atıyor. Akbank'tan yapacağınız bu işlem için faiz oranı %1,98 olarak belirlenirken, vade süresi ise en fazla 12 ay oluyor.

Akbank Axess kartınıza transfer edebileceğiniz maksimum borç tutarı 20 bin TL ile sınırlandırılırken, borç transfer işlemi için müşterilerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Akbank'ın sunduğu bu fırsattan faydalanabilmek için en yakın Akbank şubesine gitmeniz, Akbank Mobil uygulamasına girmeniz ya da internet bankacılığı üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Akbank sayesinde tüm kredi kartı borçlarınız tek bir çatı altında toplanıyor, size de rahat rahat ödemek kalıyor.