Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

bir mesainin başladığı anlamına da geliyor. Her seviyeden öğrenciler için burs sağlayan kurumlar, dernekler, vakıflar için, burs başvuru süreçleri Ağustos ile Ekim ayları arasında gerçekleşiyor. Bu sebeple öğrenciler 2022 – 2023 öğretim yılı için burs arayışlarına başladılar. Bazı kurumlar karşılıklı bazılarıysa karşılıksız burs sağlayarak, öğrencilerin eğitim yaşamında onlara destek oluyorlar. Okuyucularımız için karşılıksız burs sağlayan kurumlar arasından, en çok öğrenciye yardım eli uzatanları listelemeye çalıştık. Bu sayede burs arayışlarınızı ve başvurularınızı daha süratli ve kolay yapmanızı sağlamayı hedefliyoruz.
 

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Orta öğrenim düzeyinden, Üniversite seviyesine kadar öğrencilere burs sağlayan Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2022 yılında ortaöğrenim seviyesi için aylık 100 lira, Üniversite lisans eğitimi için aylık 400 lira karşılıksız burs sağlıyor. Her yıl orta ve lise düzeyi için başvuru tarihileri Eylül ayında, Üniversite içinse Ekim ayında gerçekleşiyor.

İlim Yayma Cemiyeti

İlim Yayma Cemiyeti, yüksek lisans, doktora ve özel araştırmalar için burs sağlıyor. 2021 – 2022 öğrenim yılında, yüksek lisans öğrencilerine aylık 1.500 TL, doktora öğrencilerineyse 2.250 TL karşılıksız burs sağlanmıştı. Cemiyetin burs başvuruları Eylül ayı içerisinde olacak.

TÜGVA, Türkiye Gençlik Vakfı

Üniversitelerde ön lisans ve lisans eğitimi alan öğrencilere karşılıksız burs sağlayan TÜGVA, eğitimin devam ettiği 10 ay boyunca aylık 300 lira burs sağlıyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, 24 yaşından büyük olmayan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler burs için başvurabiliyor. Bursun başvuruları yine Eylül ayı içerisinde başlıyor.

TÜRGEV, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı

Sadece vakıf ve devlet üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler TÜRGEV karşılıksız bursundan faydalanabiliyor. Karşılıksız olarak sağlanan burs, 8 ay boyunca aylık 400 lira olarak ödeniyor. Önceki eğitim dönemi için burs başvuruları 1 ile 17 Eylül arasında gerçekleşmişti. Bu yılda bursun başvuru tarihlerinin aynı zaman diliminde olacağı öngörülüyor. TÜRGEV bursları ihtiyaç ve başarı olarak iki farklı kategoride sağlanıyor.

TEKFEN

TEKFEN Holding tarafından sağlanan karşılıksız burs, belirli üniversite bölümlerinde okuyan öğrencilere veriliyor. Üniversitelerin Türk eğitim, sağlık, kültür, sanat ve doğal varlıkları koruma vakfı üniversitelerinde, 2 ya da 4 yıllık eğitim gören öğrenciler, burstan karşılıksız olarak yararlanabiliyor. Aynı zamanda KYK bursu ve kredisi almış olan öğrencilerde bu burstan faydalanabiliyor. Geçtiğimiz öğrenim döneminde burs başvuruları 28 Eylül ile 19 Ekim arasında yapılmıştı. Bu yılda benzer bir tarihte yapılacağı öngörülüyor. Geçen yıl 7 ay boyunca 1.005 TL burs ödemesi yapılmıştı.