Okullarla birlikte masraflar da açılma sezonuna girmiş durumda. İşte üst üste gelen okul masraflarınızı karşılayabilmeniz için öğrencilere kredi veren bankalar…

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Okulların açılması elbette büyük bir heyecan. Peki ya masraflar? Maalesef okul dönemlerinde özellikle de üniversite öğrencilerinin masrafları oldukça yüksek oluyor. İşte hem bu ihtiyaçların tamamını karşılayabilmek hem de bunları karşılarken mümkün olan en az şekilde zorlanmak için bankalardan kredi talebinde bulunulabilir. Bu nedenle özellikle de bu dönemde birçok kişi üniversite öğrencilerine kredi veren bankaları araştırıyor. İşte sizler için öğrencilere kredi veren bankalar, faiz oranları ve kredi verme şartları…

Kredi Şartları Nelerdir?

EĞİTİM KREDİSİ

Bilindiği gibi bankalar kredi olanaklarını sunmadan önce bireylerin düzenli bir gelire sahip olmalarını ve kredi notlarının makul bir seviyede olmasını şart koşuyor. Bu noktada da KYK kredisi alan, kredi kartına sahip olan ve sahip olduğu kredi kartının ödemelerini düzenli şekilde yapan öğrencilerin kredi sicilleri de iyi olduğu için daha kolay kredi çekebiliyor. Dolayısıyla öğrencilerin bankalardan kredi çekebilmeleri için gerekli şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bazı bankalar gelir düzeyini öğrenciler açısından da ön plana alabiliyor. Bu nedenle yarı zamanlı ve sigortalı olarak çalışan öğrenciler bu konuda bankaların önceliğinde yer alıyorlar.
  • Kredi kartı ödemeleri düzenli olan öğrenciler yine olumlu bir kredi notuna sahip olacakları için bankaların bu öğrencilere daha kolay kredi vermesine neden olur.
  • Eğer kendi kredi notunuz kredi alabilmek için yeterli değilse güçlü kredi siciline sahip bir kişiyi kefil gösterebilirsiniz.
  • Kredi talebinde bulunduğunuz bankada nakit hesabınızın olması ve hesabınızdaki nakdin talep ettiğiniz kredi miktarı ile örtüşmesi ya da aşması halinde rahatlıkla kredi alabilirsiniz.

Halkbank’tan Öğrencilere KrediHALKBANK-6

Halkbank, masraflı ve masrafsız olmak üzere iki farklı şekilde öğrenci kredisi veren bankalar arasında. 36 ay vadeli olarak verilen öğrenci kredileri için belirlenen faiz oranları; masraflı krediler için %1,58 iken masrafsız kredilerde %1,63’tür. En çok 100 bin TL’ye kadar yapabileceğiniz kredi başvurusunu yalnızca Halkbank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredinizin geri ödemelerine dilerseniz 2 ay sonra başlayabilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi

DENİZBANK-4

Denizbank da öğrencilerin okul masraflarını karşılamaları için öğrenci kredisi veren bankalardan birisi. 55 bin TL’ye kadar başvurabileceğiniz Denizbank Eğitim Kredisi’ni 36 ay vade ile ödeyebilirsiniz. Kredinin banka tarafından belirlenen faiz oranı ise %1,90’dır.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

İŞ BANKASI-1

Öğrenciye kredi veren bankalardan birisi de İş Bankası. Okul ve eğitim masraflarınızı karşılayabilmek için alacağınız İş Bankası Öğrenci Kredisi faiz oranları %2,30 olarak belirlenmiştir. Söz konusu eğitim kredinizi; kreş, ilköğretim, ortaöğretim, yükseköğretim ve master gibi giderleriniz için değerlendirebilirsiniz. Krediye başvurunuz ise yalnızca İş Bankası şubelerinden alınır.