Burcu Özberk, konservatuvar eğitimi sırasında arkadaşları gibi seçmeden seçmeye koşmadı ve eğitimine yoğunlaştı. Bunun ödülü de daha ilk işinde fenomen dizi "Muhteşem Yüzyıl"da oynamak oldu! İlk işinden beri sürekli yükselişte olan Burcu Özberk, özellikle romantik komedilerin yıldızı olarak tanındı. Son dizilerinden "Çocukluk"ta hocası Erdal Beşikçioğlu ile oynama şansı bulsa da dizi Burcu Özberk'in ender başarısızlıklarından biri oldu. O da yeniden güvenli limanı olan romantik komediye dönmeye karar verdi!

Zirveye Oynuyor

Burcu Özberk-1

Bu yazın en sevilen dizisi "Aşk Mantık İntikam" ile yine zirveye çıkan Burcu Özberk, artık romantik komedi denince akla gelen ilk isim olmaya başladı. Esra karakteriyle göz dolduran ünlü oyuncu, herkesi benimsemeyen romantik komedi izleyicisinin onu neden sevdiğini şöyle anlattı: "Romantik komedi tamamen enerjiye yönelik ve doğaçlama gerektiriyor. Kendinden bir şeyler katmalısın. Anın içinde olup o matematiği çözmen lazım. Hep settesin, hep çok diyaloğun var ve enerjinin asla düşmemesi lazım. Ve romantik komedi seyircisi beni kabul etti. Yorumları okuyorum, ‘Burcu var, güzel bir iş gelir’ diyorlar. Demek başarabilmişim."

"Kurban" İtirafı

Burcu Özberk-2

Öte yandan, Burcu Özberk romantik projelerle parlasa da aşk hayatında ser verip sır vermemesiyle de meşhur! Ama sürekli aşık rolünde izlediğimiz bir oyuncunun yaşadıklarını merak etmemek de mümkün değil. Hal böyle olunca, Hakan Gence de "Sıkı Muhabbet" programına Burcu Özberk'i davet ederek bu konuda ağzından laf almaya çalıştı. 

Demet Akalın'dan Sert Hamle: Rakipleri Sahne Kıyafetlerinde Cesur Seçimler Yaparken Demo Eşofmanı Çekti! Demet Akalın'dan Sert Hamle: Rakipleri Sahne Kıyafetlerinde Cesur Seçimler Yaparken Demo Eşofmanı Çekti!

Dizinin adından yola çıkarak "Aşkta mantık olur mu?" diye soran Hakan Gence'ye gelen cevaplar hayli manidardı: "Olmuyor. Keşke olsaydı. Mantığın kurbanı olmadım, aşkın kurbanı oldum. Mantığımı devreye soksaydım kurban olmazdım."

Burcu Özberk Murat Kazancıoğlu

Onu kimlerin üzdüğü konusunda ise yine hiç sır vermedi: "Aşık olduğun zaman savunmasız kalıyorsun. Güdüsel hareket ediyorsun. Mantık devre dışı kalınca ne yapacağını düşünmüyorsun. Anda kalarak yaşıyorsun. Doğal olarak da sonunda yıpranıyorsun." Ama bu açıklamalara bakınca işletmeci Murat Kazancıoğlu'yla olay yaratan aşkının bittiğini ve onu çok üzdüğünü anlayabiliyoruz!