Türkiye yine üzücü bir haber karşısında şok oldu. Yine çocuk kaybı haberi herkesi derinden sarstı. 2 gün önce Eskişehir’de yaşanan olayda yetersiz beslenme nedeniyle güçsüz düşen 6 yaşındaki kız çocuğu hastaneye kaldırılmıştı. Henüz 6 yaşında olan Nur Elif T., hastanede gerçekleştirilen kontrol ve müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Anne ve Babası Cezaevinde

Eskişehir’de yaşayan henüz 6 yaşında olan Nur Elif T., amcası ve halasıyla birlikte yaşıyordu. Çünkü anne Sibel T. İle baba Gökhan T.’nin aynı anda cezaevinde tutuklu oldukları ve bu sebep ile de çocuklarının velayetinin halalarında bulunduğu öğrenildi. Anne ve babanın aynı anda hapiste olmalarına neden olan suça ilişkin detaylı bilgiler ise paylaşılmadı. Ancak anne ve babanın hapiste olması 6 yaşındaki Nur, 9 yaşındaki Yiğitcan ve 12 yaşındaki Metin için çok zorlu bir yaşam mücadelesi yarattı.

Yetersiz Beslenme ve Uygunsuz Yaşam Koşulları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne 2 gün önce yatırılan 6 yaşındaki Nur Elit T.’nin yetersiz beslenme ve bakımsızlık nedeniyle güçsüz düşmüş olduğu tespit edildi. Bunun üzerine tedavisine derhal başlanan Nur, ancak 2 gün daha dayanabildi ve hayatını kaybetti. Küçük kızın hayatını kaybetmesi şüpheli bulunarak, Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor

Küçük kızında yaşadığı ve ağabeyleri 9 yaşındaki Yiğitcan T. İle 12 yaşındaki Metin T.’nin bulunduğu amca ve halanın evine gidildi. Ekipler eve gittiklerinde ikametin oldukça kötü yaşam koşullarına sahip olduğunu belirledi. Olayı soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından hem amca hem de hala emniyete götürüldü. Buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından “çocuğa kötü muamele” suçlamasıyla adliyeye sevkleri gerçekleştirildi.

Hayatını kaybeden küçük kardeşleri gibi yetersiz beslenme ve güçsüz oldukları belirlenen iki erkek kardeş ise Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Yaşanan olaya ilişkin olarak sosyal medyada büyük tepkiler yükseldi. Anne ve babanın aynı anda tutuklu halde olmaları konusu da sosyal medya üzerinde en fazla tartışılan konulardan birisi oldu.