Modern çağ futbol efsanesi Cristiano Ronaldo için 2022 yılı oldukça sıkıntılı geçmişti. Önce kulübü Manchester United’da kadroya girememiş, teknik direktörle sıkıntı yaşamıştı. Daha sonraki süreçte 2022 Dünya Kupası’ndayken kulübüyle tüm ipler kopmuş ve sözleşmesi fesih edilmişti. Dünya Kupası’nda da ülkesi Portekiz ile başarı elde edemeyen Ronaldo’nun yeni kulübü ise belli oldu. İşte rekor yıllık ücreti içeren dev anlaşmanın detayları!

Cristiano Ronaldo İçin 2022 Zor Geçti

Dünya futbolu için Arjantinli Messi ile dünyanın en iyi futbolcusu yarışında olan Cristiano Ronaldo, zorlu bir yılı geride bıraktı. Uzun yıllar La Liga ekibi Real Madrid’de büyük başarılara imza atan Cristiano Ronaldo, daha sonra İtalyan ekibi Juventus’a imza atmıştı. Burada geçen zorlu dönemin ardından efsanesi olduğu İngiliz kulübü Manchester United’e geri dönmüştü. Büyük bir umutla döndüğü kulübünde ise farklı sıkıntılar yaşadı.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Premier Lig ekibi Manchester United’da önce teknik direktör ile sorunlar yaşadı. Daha sonra kulüp yönetimiyle de arası açılan Ronaldo, yaptığı açıklamalarında kulübünce kandırıldığı ve dışlandığı yönünde ifadeler kullanmıştı. 2022 Dünya Kupası başladıktan sonra verdiği bu açıklamalarının ardından Manchester United, Ronaldo ile olan sözleşmesini sonlandırmıştı. Dünya Kupası’nda kulüpsüz kalan Ronaldo, Portekiz ile de katıldığı son kupada arzuladığı başarıyı yakalayamamıştı.

Suudi Arabistan Ligine İmza Attı

Yaşadığı kötü dönemin ardından hakkında pek çok transfer iddiası gündeme gelen Cristiano Ronaldo’nun yeni takımıysa belli oldu. Ronaldo, uzun süredir iddia edildiği gibi Suudi Arabistan Ligi takımlarından “Al Nassr” takımına transfer oldu. Al Nassr, dünyaca ünlü yıldız futbolcuyla 2.5 yıllık sözleşme imzaladı. Ronaldo, yeni kulübüne attığı imza ile hem ticari anlaşmalar hem de yılık maaşı ile yıllık tam 200.000.000 Euro gelir elde edecek. Cristiano Ronaldo’nun yeni takımında “Ospina”, “Anderson Talisca”, “Luiz Gustavo”, “Gonzalo Martinez” ve “Vincent Aboubakar” gibi önemli yıldızlar yer alıyor. Al Nassr, transfer döneminde dev bütçesi sayesinde dünyaca ünlü yıldızları Suudi Arabistan’a getirme başarısıyla son dönemde çok fazla dikkat çekmeye devam ediyor.