30 Eylül’de Iğdır’da yaşadığı apartmanın boşluğunda ölü bulunan Aleyna Ağgül’ün, ölümünden bir gün önce şüpheli Gökhan Argın hakkında emniyete şikayetçi olduğu ortaya çıktı. 18 yaşındaki Ağgül’ün, 43 yaşındaki Argın hakkında ‘Şantaj, kasten yaralama, tehdit, hakaret ve özel hayatının gizliğini ihlal’ suçlamasıyla şikayetçi olduğu açıklandı.

Daha Önce de Ayrılmaya Çalışmış

aleyna

Yürütülen soruşturmalarda Aleyna Ağgül’ün ölümünden bir gün önce emniyete giderek, şüpheli Gökhan Argın hakkında şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı'na şüpheli Gökhan Argın hakkında cinsel saldırı suçlamasında bulunup sonra da şikayetini geri alan Aleyna Ağgül, emniyetteki ifadesinde şunları söyledi: “Şikayetimi geri aldıktan sonra Gökhan Argın'la sevgili olduk. Bekar evinde görüşüyorduk. Ona karşı geldiğim zamanlarda, 'Bende fotoğrafların ve videoların var. Karşı gelirsen bunları ailene ve insanlara gösteririm. Herkes senin ne olduğunu anlar' içeriğinde söylemlerde bulunuyordu. Bu yazışma ve tehditleri şu an şifresini hatırlamadığım mail hesabında depoladım. Gökhan Argın'dan yaklaşık 10 gün önce ayrılma kararı aldım. Telefonumdan ve sosyal medya hesaplarımdan engelledim. Sürekli Instagram üzerinden sahte hesaplardan ulaşmaya çalıştı. Yaklaşık 1 hafta önce kullandığım bir hesaba, sahte bir hesaptan 'Merak etme. Bir iki video evime gelişin. İlaç atman. Gel al beni demen. Neyse alçalmayacağım. Ben de üzerimde de oynadığın her şey var' içeriğinde mesaj gönderdi.

‘Git Kendini Öldür Yoksa Ben Öldüreceğim’

aleyna 2

4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı! 4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı!

Aleyna Ağgül’ün, Gökhan Argın hakkında emniyette verdiği ifadede ayrıca şu bilgilere ulaşıldı: "Bana ulaştığı için kendisiyle ilişkimi iyi bir şekilde bitirmek istedim. Dün gece saatlerinde Gökhan Argın’ı evimin önüne çağırdım. Beni bekar evine götürmek istedi. Ayrılmak istediğimi söyledim. Bana daha önce Instagram'dan takipleştiğim bir kişiyle ilişkimin olup olmadığını ima etti. Bunun üzerine tartıştık. Alkollü olduğumdan net hatırlamıyorum ama Gökhan Argın aramızda geçen konuşmaların ses kaydını aldı. Yine görüşme sırasında kolumu sıkarak omzuma yumruk attı. Kendimi korumak amaçlı elimle ve ayağımla Gökhan'ı itekledim.  Bana vurduğu sırada bağırınca eliyle ağzımı ve burnumu kapattı. Uzun süre nefes alamadım. Alkolün ve gördüğüm şiddetin etkisiyle orada sızıp kaldım. Sabah olduğunda Gökhan Argın bana, 'Git kendini öldür. Yoksa ben seni öldüreceğim' diyerek tehdit etti. Daha sonra doktora giderek darp raporu alarak emniyete geldim". Aleyna Ağgül’ün cansız bedeni ise, emniyette verdiği bu ifadenin ertesi günü yaşadığı apartmanın boşluğunda bulundu.