Eğer kahvaltıda bugün ne yapsam diye düşünüyorsanız size harika bir omlet tarifimiz var. Hem de yiyenlerin parmaklarını da yemek isteyeceği ve omlet mi yoksa börek mi diye şüpheye düşecekleri bir tarifle. Oldukça pratik ama pratik olduğu kadar da lezzetli olan börek tadında omlet tarifimiz sayesinde hem kendiniz hem de sevdikleriniz için harika bir kahvaltı sofrası oluşturabilirsiniz. Hatta eğer kahvaltıya misafir davet etmişseniz menünüze bu tarifimizi mutlaka almanızı öneriyoruz. İşte sizler için börek tadında omlet tarifi, tarifimiz için gerekli malzemeler ve tarifimizin uygulama aşamalarına dair detaylar!

Börek Tadında Omlet Tarifi İçin Malzemeler

Börek tadında omlet tarifimizin uygulama aşamalarına ve tarifin birtakım püf noktalarına geçmeden önce tarif için ihtiyacımız olan malzemelerden bahsedelim. Bunun için gerekli malzemeler şu şekilde:

  • 2-3 adet yumurta
  • 3 yemek kaşığı süt
  • Bir tutam maydanoz (damak zevkinize göre)
  • Tuz
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı

Üzeri için:

  • Çörek otu
  • 2 yemek kaşığı tulum peyniri (Bunun yerine rendelenmiş kaşar da kullanabilirsiniz.)

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş tarifimizin uygulama aşamalarına ve püf noktalarına geçebiliriz.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Börek Tadında Omlet Tarifi

Börek tadında bir omlet yapmayı düşünüyorsanız ve yukarıda vermiş olduğumuz malzemeleri hazırlamışsanız artık yavaş yavaş tarifimizin uygulama aşamalarını aktarmaya başlayabiliriz. Bunun için öncelikle daha önceden ayıklayıp güzelce yıkamış olduğumuz maydanozlarımızı alarak ince ince kıyalım. Maydanozları bu şekilde ince ince kıydıktan sonra geniş bir tabağa alalım ve sonra da üzerine yumurtalarımızı kıralım. Maydanozun üzerine kıymış olduğumuz yumurtalarımızı güzelce çırptıktan sonra karışıma süt ve tuzumuzu da ilave edelim ve çırpmaya devam edelim. Yaklaşık olarak 2 - 3 dakika kadar çırptıktan sonra da teflon tavaya tereyağımızı alarak eritelim. Tereyağımız eridikten sonra ise az önce çırpmış olduğumuz yumurtamızı ısınmış tavaya dökelim ve üstüne bir miktar çörek otu serpiştirelim. Sonrasında tavamızın kapağını kapatalım ve ocağı orta ateşe alalım. Omletimiz biraz pişmeye başladıktan sonra üzerine peynirimizi ilave edelim ve tavanın kapağını yeniden kapatalım. Son olarak omlet piştikten sonra bir tarafını diğer tarafının üstüne kapatalım ve servis edelim.

Afiyet olsun.