Hatırlayacağınız gibi MasterChef'in hem sevilen hem de tartışmalı 2021 yarışmacısı Hamza Mercimek, bir anda yer aldığı bölüme katılmayarak herkesin kafasını karıştırmıştı. Hamza'yı yarışmada göremeyenler bir anda yarışmayı mesaj yağmuruna tutarak ne olduğunu anlamaya çalışmışlardı. Ancak Hamza üşüttüğünü zannederek gittiği hastanede iki böbreğini birden kaybettiğini anlamış ve bu haberle birlikte tüm sevenlerini de üzmüştü. MasterChef 2021 yarışmacısı Hamza Mercimek'in başına gelen bu rahatsızlığın akabinde annesi oğluna böbreğini bağışlayabileceğini söylemiş ama maalesef annesinin nakil için uygun olmadığı ortaya çıkmıştı. Son olarak sevinçli haber geldi ve Hamza'nın böbrek naklinin gerçekleştiği duyuruldu. Peki ama Hamza'ya böbreğini bağışlayan kim? İşte tüm detaylar!

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Bir Anda Ortadan Kaybolmuştu!

MasterChef 2021 sezonunda yarışan ve oldukça da sevilen yarışmacılardan birisi olan Hamza Mercimek, geçtiğimiz aylarda iki böbreğini birden kaybetmiş ve bu nedenle de yarışmadan ani bir şekilde çekilmek zorunda kalmıştı. Hamza'yı bir anda yarışmada göremeyen izleyiciler kanalı adeta mesaj yağmuruna tutmuş ve neden katılmadığını öğrenmek istemişlerdi. Daha sonra ortaya çıkan haberler ise tüm sevenlerini üzmüştü. Böbrek nakli gereken Hamza için ilk bağışçı annesi olmuş ancak daha sonra doktorlar kronik rahatsızlıkları olan annenin böbrek nakli için uygun olmadığını söylemişlerdi.

İkisinin Durumu da İyi

Tüm bu gelişmelerin ardından sonunda hepimiz içimizi ferahlatacak bir haber aldık. Annenin böbrek nakli için uygun bir bağışçı olmayacağı ortaya çıkınca Hamza'nın kardeşinin 'Abi ben sana böbreğimi veririm' dediği ortaya çıktı. Bunun üzerine yeni bir umutla yeniden başlayan sürecin ardından abi kardeşin dokularının uyduğu ve nakil için uyumlu oldukları da ortaya çıkmıştı. MasterChef'in Pazartesi günü TV8 ekranlarında yayınlanan bölümünde kaptanlık oyununa gelmeden önce ise şefler Hamza ile konuştular ve herkesin beklediği müjdeli haberi aldılar. Telefonda konuşan Hamza, tüm sevenlerine müjdeli haberi verdi. Annesinin ardından abisi için umut olan kardeşi Fatih, abisi içi can olmuş ve ona böbreklerinden birisini bağışlamıştı. Sonuç olarak abi kardeşin dokuları uyunca Hamza Mercimek geçtiğimiz hafta beklenen nakil ameliyatını olmuş. Şu anda ise hem Hamza'nın hem de kardeşi Fatih'in durumlarının iyi olduğunu da öğrenmiş olduk.