Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Ordu'da yaşanan bir cinayet herkesin kanını dondurdu! 2 günlük bebeğini emzirirken uyuyakalan ve bu yüzden bebeğini kaybettiğini söyleyen B.Ç'nin detaylı polis ifadeleri ortaya çıktı. B.Ç ifadesinde, '12 Eylül'de doğan bebeğimi emzirdiğim sırada uyuyakalmışım. Sabah uyandığımda bebeğin üstünde yattığımı fark ettim. Baktığımda nefes almıyordu ve hareketsiz yatıyordu.' açıklamasında bulundu. 

Bebeği Çatıda Saklamış!

Ordu'nun Altınordu ilçesi, Karşıyaka Mahallesi'nde 6 Ekim tarihinde ortaya çıkan gerçekler kan donduran cinsten. İddiaya göre 12 Eylül tarihinde bir kız çocuğu dünyaya getiren B.Ç., bebeğin doğum sonrası rutin kontrollerine davet edilmesi sonrasında Emniyete giderek kayıp başvurusunda bulundu.  Emniyetin çalışması sonrası bebeğe dair iz bulunamadığında ise soruşturma derinleştirildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan anne B.Ç sorguda bebeği 23 evin çatısında sakladığını, ardından da evinin arkasındaki fındık bahçesine gömdüğünü itiraf etti.

Emniyetteki ifadesinde bebeği emzirmeye çalışırken uyuya kaldığını belirten B.Ç. "Kafede çalıştığım sırada S.Ö. ile tanıştım. Görüşmeye başladık. Kendisiyle cinsel birlikteliğimiz oldu. Bu ilişkiden 4 ay sonra hamile olduğumu fark ettim. Korktuğum için kimseye söyleyemedim. Bebeği Ordu Doğum Hastanesi'nde 12 Eylül'de dünyaya getirdim. Bir gün hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum. Bebeğimi alarak ailemden ayrı yaşadığım evime götürdüm. Bebeğim ağladığı için, aç olduğunu düşünerek, emzirmeye başladım. 14 Eylül'de göğsümde emzirdiğim sırada uyuyakalmışım. Sabah uyandığımda bebeğin üstünde yattığımı fark ettim. Baktığımda nefes almıyordu ve hareketsiz yatıyordu. Öldüğünü anladım. Ne yapacağımı bilemedim. O panikle bebeği evimin çatısına sakladım" dedi.

İtirafta bulunan B.Ç, "Bir süre sonra aile hekimliğinden kardeşimi aramışlar. Bebeği kontrole getirmediğimi söylemişler. Kardeşimin hamile olduğumdan bilgisi yoktu. Ardından kardeşim benimle konuştu. Bebeğin nerede olduğunu sordu, bu işin kötü sonuçları olacağını söyledi. Ben de bunun üzerine 6 Ekim'de bebeği çatıdan alarak, evimizin arkasındaki fındık bahçesine saat 01.30 veya 02.00 sıralarında gömdüm. Sabah karakola giderek bebeğimin kayıp olduğu yönünde ihbarda bulundum. Polis arama yaptı. Hiçbir şey bulunamayınca, beni emniyete çağırdılar. Gittiğimde dayanamayarak olayı anlattım" ifadelerini kullandı.