Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Acil bir misafir daveti aldığınızda ya da canınız aniden mis gibi bir atıştırmalık istediğinde evde kendi olanaklarınızla kendi pizzanızı yapabilirsiniz. Üstelik de hamur açmadan ve çok fazla uğraşmadan. Milföy hamuru kullanarak herhangi bir şekilde hamur açmak zorunda kalmayacağınız bir tarifle karşınızdayız. Ayrıca malzemeleri de kendi damak tadınıza göre çeşitlendirebilirsiniz. İşte sizin için çıtır milföy pizza tarifi, tarif için gerekli malzemeler ve uygulayabileceğiniz püf noktaları!

Çıtır Milföy Pizza Tarifi İçin Malzemeler

Çıtır milföy pizza tarifimiz için izleyeceğimiz adımları ve uygulayacağımız püf noktalarını açıklamaya başlamadan önce tarifimiz için gerekli olan malzemeleri sıralayalım. Bu tarif için ihtiyacımız olan malzemeler şu şekilde:

  • Milföy hamuru
  • 1 yemek kaşığı salça
  • 1 tutam kekik
  • 1 tutam tuz
  • Rendelenmiş kaşar
  • 1 adet domates
  • Yeşil zeytin
  • Siyah zeytin
  • Salam
  • Sucuk

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra artık sıra geldi pratik ve yapımı son derece kolay olan pizzamızın yapım aşamaları ve püf noktalarına dair detayları açıklamaya.

Çıtır Milföy Pizza Tarifi Uygulaması

Çıtır milföy pizza tarifimiz için yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemelerimizi hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş tarifimizin yapım aşamaları ve püf noktalarına değinebiliriz. Acil bir misafir davetinde ya da hızlıca atıştırmalık bir şeyler yapmanız gerektiğinde kurtarıcı bir tarif olan çıtır milföy pizza tarifi için öncelikle milföy hamurumuzu kare parçalara ayıralım ve güzelce fırın tepsimize yerleştirelim. Ardından hamurumuzun üzerine öncelikle malzemeler bölümünde açıklamış olduğumuz gibi salça, tuz ve kekik karışımlı sosumuzu sürelim. Sonrasında ise yine bunun üzerine diğer pizza malzemelerimizi dizelim ve az miktar da kaşar atalım. Sonrasında ise daha önceden ısıtmış olduğumuz 180 derece fırında yaklaşık olarak 15 dakika kadar pişirelim. Son olarak bu sürenin sonunda hamurları kabarmış olan pizzalarımızı fırından çıkartalım ve pizzaların üzerine kalan rendelenmiş kaşar peynirimizi serpelim. Bu işlemin ardından birkaç dakika daha tepsimizi fırında tutalım ve kaşar peynirler tamamen erimişse fırından alalım ve pizzalarımızı servis edelim.

Gerek akşam üstü çayının yanına gerekse de kahvaltılarda masanızı şenlendirecek olan çıtır çıtır pizza ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi şımartabilirsiniz.

Deneyenler için şimdiden afiyet olsun!