Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

İstanbul gece hayatının gözde semtlerinden birisi olan Ortaköy, geçtiğimiz günlerde yine istenmeyen görüntülere ve olaylara tanık oldu. Ortaköy'ün ünlü gece kulüplerinden birisinin kapısında yaşanan sözlü bir tartışma kısa süre sonra fiziki bir tartışmaya döndü ve 1'i kadın 3 kişi kulübün güvenlik görevlilerince öldüresiye darp edildi. Olayın ardından mağdurlar ertesi gün yaşadıkları darptan dolayı şikayetçi oldular. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan 5 şüpheli ile ilgili ise yargı kararını verdi. İşte 3 kişiyi sopa ile darp eden güvenlik görevlilerine verilen cezalar!

İstanbul'un Göbeğinde Darp!

8 Eylül tarihinde saat 01.30'da İstanbul'un sevilen semtlerinden birisi olan Ortaköy'de bilinen ünlü bir gece kulübünün girişinde istenmeyen görüntülere tanık olmuştuk. Güvenlik görevlileri eğlence mekanına gelen 3 kişiyi içeri almayınca bir anda kapıda gerilim çıkmaya başladı. Çıkan gerilimle beraber içeri girmek isteyen ve görevlilerle tartışan kişi, güvenlik görevlisine kafa atınca olanlar oldu ve bir anda ortalık savaş alanına dönmüştü. Bunun ardından 1’i kadın 3 kişi güvenlik görevlileri tarafından sopalarla darp edildi. Bir türlü öfkelerini dindiremeyen ve sakinleşmeyen güvenlik görevlileri 3 kişinin yerde baygın şekilde yatmalarına rağmen darp etmeye devam etti. Bazı güvenlik görevlileri 1'i kadın olan 3 kişiyi darp eden arkadaşlarına engel olmaya çalışsalar da bu konuda başarılı olamadılar. Güvenlik kameralarından yansıyan görüntülere göre yerde baygın olarak yatan kişilere karşı tekmeler atılmaya ve sert fiziksel müdahaleler yapılmaya devam etmişti.

Şikayetin Ardından Güvenlikçilere Verilen Ceza

Ortaköy'de bulunan eğlence mekanında yaşanan şiddet olayı kısa süre içerisinde sosyal medya ağlarında da yayılmaya başladı. Bunun ardından mekanın özel güvenlikleri tarafından darp edilen Mesut E. ile İnci Cennet E., 8 Eylül gecesi yaşadıkları darp olayının ardından Emniyete gelerek güvenlik görevlilerinden şikayetçi oldu. Kişilerin şikayetlerinin ardından Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü polisleri, darp olayında yer aldığı tespit edilen güvenlik görevlisi Ferhat A., E.S. M.G. ve M.B. adlı şahısları derhal gözaltına aldı. Kimliği belirlenen kişilerin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.S. tutuklandı. Diğer 3 şüpheliye ise ev hapsi cezasına çarptırıldı.