Katar'da düzenlenen FIFA 2022 Dünya Kupasının bu yılki kazananı Arjantin. Herkesin bildiği gibi Fransa'yı yenerek dünya kupasını kazanan ve eve götüren Arjantinli futbolcular ise son derece mutlu. ülkelerine dönem Arjantinli oyuncular Dünya Kupasını kazanmanın sevincini ülkelerinde de yaşamaya devam ediyorlar. Ama bu sevinci yaşarken görünemez bir kazadan kıl payı kurtulan başarılı oyuncuların görüntüleri herkesin yüreğini ağzına getirdi. Ölüm ile burun buruna gelen Messi ve oyun arkadaşları, elektrik kablolarına takılmaktan kıl payı kurtuldular. İşte detaylar!

Kupa Arjantin'de

2022 Dünya kupası bu yıl Katar'da yapıldı ve her yıl olduğu gibi bu yıl da oyunlarda oldukça heyecanlı anlar yaşandı. Son olarak Fransa ile oynayan Arjantin'in Fransa'yı yenmesi üzerine ise Dünya şampiyonu Arjantin oldu. Katar'da başlayan kutlamalar, futbolcuların ülkelerine dönmeleri üzerine Arjantin'de de devam etti. Ülkelerine kupayı getiren genç futbolcular, kendilerini bekleyen vatandaşlarla birlikte kupanın heyecanını kutlamaya başladılar. ancak ülkelerinde büyük bir coşkuya neden olan Arjantin takımının oyuncuları, az daha yüksek gerilim hattına takılacaklardı. Elektrik tellerinden kıl payı kurtulan futbolcular gören herkesin yüreğini ağzına getirdi.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Şehri Turluyorlardı

Kupa heyecanını vatandaşlarla paylaşmak isteyen Arjantinli futbolcular, otobüsün üzerinde şehri turlamaya başladılar. Elde ettikleri galibiyeti Arjantin'e geldiklerinde kutlamaya devam eden Messi ve arkadaşları, otobüsün üzerinde iken son anda karşılarına bir elektrik kablosu geldi. Futbolcular kabloyu görür görmez eğilerek kabloya takılmaktan son saniyede kurtuldular. Otobüsün üst kısmında otururken kablolara takılma riski ile karşı karşıya gelen oyuncular, eğer kabloyu bir saniye daha görmeselerdi büyük bir facia yaşanabilirdi. Neyse ki kabloyu fark edip eğilen futbolcular son saniye facianın eşiğinden döndüler.

Kutlamaların gece geç saatlere kadar sürdüğü Arjantin'de halk ise oldukça mutlu. 36 yıllık dünya kupası hasretine Katar’da son veren Arjantin, Fransa karşısında galibiyeti alarak kupayı eve götürmeye hak kazandı. Messi ise, ilerleyen yaşına rağmen ortaya mükemmel bir performans koydu. Kazanılan bu başarının ardından yurttaşlar, ülke sokaklarında Dünya Kupası zaferini büyük bir coşku ve sevinçle kutladılar. Futbolcuların Arjantin’e dönmesi ile birlikte halk takımının zaferini kutlamaya devam etti.