Taşıt kredisi ürününde Ziraat Bankası en çok tercih edilen bankalardan biri olarak öne çıkıyor. Gerek ülkemizin en büyük bankası olması, gerek kamu bankası olması nedeniyle, yüksek müşteri sayısına paralel olarak da tercih oranı yüksek oluyor. Ziraat Bankası Taşıt Kredisi ürünü, bu sebeplerle aynı zamanda çeşitli avantajları her zaman müşterilerine sunuyor.

Bankadan kullanılan Taşıt Kredisi ürünü, sıfır kilometre ya da ikinci el otomobillerin alımlarında kullanılabiliyor. Alınacak aracın bedelinin belirli bir oranına kadar sunulan taşıt kredisi, banka tarafından kaskolu ya da kaskosuz olarak da sunuluyor. İkinci el olarak alınacak otomobillerde, en fazla 5 yaşına kadar olan otomobiller için kredi olanağından faydalanabiliyorsunuz. Taşıt kredisi için en uzun vade seçeneği 48 aya kadar uzayabiliyor.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi ürünü, sıfır kilometre olan otomobiller ve 5 yaşına kadar olan ikinci el otomobiller için kullanılabiliyor. Kredi için en uzun vade seçeneği 48 ay olarak sunuluyor. Ruhsatta hususi olarak işlenmiş olan minibüs, kamyonet ve benzeri hafifi ticari otomobiller içinde krediyi kullanabiliyorsunuz. Taşıt kredilerinde satın alınan otomobil rehin yöntemiyle teminat olarak kabul ediliyor.

Bu sayede taşıt kredisi başvuruları çok süratli şekilde yanıtlanıyor. Başvuru sahibinin özelliklerine göre nadiren ilave teminat da istenebiliyor. Kredi kullanımı sırasında Hayat Sigortası ve KASKO ürünlerini de kullanabiliyorsunuz. Hayat Sigortası Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından, KASKO Türkiye Sigorta A.Ş. tarafından sunuluyor. Her iki iştirak için acente olan Ziraat Bankası, böylece bütünlüklü bir hizmet sunumu da gerçekleştiriyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankası Taşıt Kredisi ürünü en fazla 48 ay vade seçeneğiyle sunuluyor. Uygulanan faiz oranlı % 1,59 dan başlıyor ve kullanılan kredi paketine göre değişebiliyor. Kaskolu olarak kullanılan taşıt kredisi için uygulanan faiz oranı % 1,61’ ken, kaskosuz olarak kullanılan kredi için faiz oranı % 1,63 olarak uygulanıyor. Farklı faiz uygulaması diğer bankalara göre daha stabil. Kaskolu ve kaskosuz olmak üzere iki türe ayrılıyor. KASKO ürünü bankanın iştiraki aracılığıyla yapıldığında, uygulanan faiz oranı % 1,61’ e düşüyor.