Araç satın almak isteyenler uygun fiyatlı araçları araştırıyor. Otomobil piyasasında fiyat araştırması yapanlar, 2022 yılı başından beri çok ciddi fiyat artışlarıyla karşılaşıyor. Bu yüzden araba sahibi olma hayalini başka bir zamana ertelemek zorunda kalıyor. Ancak Ticaret Bakanlığı, araba satın almak isteyenlere büyük bir kolaylık sağlıyor. Hizmete alınan e-ihale platformu, araba satın almak isteyenlere çok uygun fiyatlarda araç satış fırsatları sunuyor. Piyasanın neredeyse yarı fiyatlarına aynı model arabaları satın alma imkanı sunan e-ihale’den araç nasıl alınır? E-ihale’den araç alma şartları neler?

E-İhale Araç Satışı Nedir?

Günümüzde her geçen gün daha fazla talep gören e-ihale platformu, Ticaret Bakanlığı tarafından kurulmuş olan bir elektronik ihale platformudur. Bu platformda satışı gerçekleştirilen her bir ürün ve araç mevzuat uygunsuzluğu gibi sebepler dolayısıyla Ticaret Bakanlığı’nca el koyulmuş ürünlerden oluşur. Bu çerçevede bakanlık, çok uygun başlangıç bedeliyle söz konusu ürünler için e-ihale üzerinden satış ilanları yayınlamaktadır.

E-İhale’den Araç Nasıl Alınır?

E-ihale’de telefon, araç ve daha pek çok farklı ürün satışı gerçekleştiriliyor. Satışlar ihale usulünde gerçekleştirilirken, elektronik ortamda uygulanması sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabiliyor. İhalelere katılmak isteyenler için ihale özelinde belirlenmiş olan teminat bedelleri uygulanmaktadır. Teminat bedellerini kamu bankaları aracılığıyla ödeyenler, ilgili ilandaki ihaleye katılma hakkı kazanıyor. İhale süreci boyunca ilana teklif veren kişiler, ihale süreci sonunda en yüksek teklifi veren olarak, otomobil satın alma imkanına sahip olabiliyor. Buradaki araç satışlarında başlangıç bedelleri ve fiyat artışları düşük seviyede olduğundan, otomobil piyasasındaki fiyatların çok altına otomobili satın alma fırsatı sunuyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

2011 Model Ford Kuga 318.750 TL

Ticaret Bakanlığı tarafından e-ihale platformunda 2011 model Ford Kuga 2.0 TDCİ otomobil modeli ihaleye sunuldu. Satışa esas bedeli 425.000 TL olan araç 318.750 TL başlangıç fiyatıyla ilana koyuldu. Bu aracın ihalesine katılmak isteyenler 42.500 TL teminat bedeli ödüyor. Aracın satış ihalesi ise 23.09.2922 ile 28.09.2022 saat 12:40 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2003 Model Ford Fiesta 127.500 TL

2002 model Ford Fiesta otomobil modeli 127.500 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuldu. Araç ihalesine katılmak isteyenler 17.000 TL teminat bedeli ödemesi yapıyor. Aracın ihale tarihleri ise 23.09.2022 ile 28.09.2022 saat 10:40 arasındadır.