Salgın döneminin hemen öncesinde dünya çapında oluşan çip tedariki sıkıntısı, yeni otomobil üretiminde dünya genelinde sınırlamaların ortaya çıkmasına neden olmuştu. Halen çözülemeyen bu durum, otomobil üreticilerinin sıfır araç üretiminde sıkıntılar yaşamasına ve dolayısıyla da arzın azalmasına sebep oluyor. Oluşan bu durum 2. El otomobillere rağbetin aniden yükselmesine sebep olmuş ve elbette bu talep, 2. El otomobil fiyatlarının da yükselmesini sağlamıştı.

Yoğun talep, salgın dönemindeki kısıtlamalar sırasında otomobillere oluşan ihtiyacın da artmasıyla birlikte, hem 2. El otomobillerin bulunmasında sorun yaşanmasına hem de yeniden fiyatlarının yükselmesine neden olmuştu. Dolayısıyla salgın sonrası dönemde, ekonomiler kendisini toparlamaya çalışırken, iyice azalan 2. El otomobiller ve süren çip krizi nedeniyle otomobil almak isteyenler yoğun araştırmalara yapmak zorunda kalıyor. Temmuz ayı için 2. El otomobiller listelendiğinde, fiyatıyla SKODA FABIA dikkatleri üzerine çekti.

SKODA FABIA 127.000 TL

2. El otomobil piyasası hem çok hareketli hem de araç bulmak oldukça zor. Bulunan araçların fiyatlarının da yüksek olması, araba almak isteyenlerin doğru aracı bulmak için yoğun çaba sarf etmelerini gerektiriyor. Temmuz ayında satışa çıkan araçlar içerisinde 2002 model SKODA FABIA durumuyla ve 127.000 lira olan fiyatıyla büyük bir ilgi gördü.

Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan 2. El otomobil Temmuz ayı listesinde, 127.000 lira olan fiyatıyla SKODA birçok kişinin ilgisini çekti.

SKODA FABIA Araç Durum Değerlendirmesi

Bakanlığın listesinde yer alan araç için, TMBJS46Y033652719 şase numaralı SKODA marka 2002 model araç üzerinde yapılan çalışmalar sonucu aşağıdaki hususlar tespit edilmiş;

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!
  • Aracın kontak anahtarı mevcut.
  • Araç son kontrollerde çalıştırılamadı.
  • Ön ve arka tamponda darbeler mevcut.
  • Ön panjur kırık.
  • Sol dikiz ayna hasarlı.
  • Koltuklarda yıpranmalar mevcut.
  • Aracın kaportasında ezilmeler, boya döküntüleri ve çürümeler mevcut.
  • Aracın lastikleri yıpranmıştır.
  • Motor ve şanzıman arıza durumu kontrol edilememiştir.

Durumu model yılı ve özellikleriyle, birçok alıcı tarafından ilgi gösterilen otomobil, 2. El araç arayanlar için önemli bir fırsat oluşturuyor. Bu özelliklere sahip otomobil bulmak, günümüzde hayli zor bir iş haline gelmiş durumda.