Her geçen gün artan 0 ve 2.el otomobil fiyatları, araba satın almayı düşünenleri zor durumda bırakıyor. Yaşanan artış vatandaşların araba sahibi olma hayallerini başka bir zamana ertelemek zorunda kalmasına neden oluyor. Ancak bununla birlikte araba almayı düşünenler alternatif yöntemleri araştırıyor. Uygun fiyata araba almanın en popüler yöntemi olarak ise e-ihale sistemi çıkıyor. Peki Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sisteminden araç nasıl satın alınır? Güncel e-ihale araç satış ilanları neler?

E- İhale Sistemi Nedir?

E-ihaleden araç satın almak son dönemde uygun fiyata araç satın alabilmenin en etkili yolu haline geldi. Ticaret Bakanlığı bünyesinde hizmet veren e-ihale sistemi, devlet tarafından hacizli ve mevzuat uygunsuzluğu bulunan araçlara ilişkin ihale usulünde satış yapılmasını sağlayan elektronik ihale platformudur. Bu sistem üzerinde devlet tarafından güncel olarak yeni satış ilanları eklenmektedir. Geniş bir çeşitliliğin yanı sıra çevrimiçi ihale sistemi olması sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilmesine olanak vermektedir.

Bu özelliklerinin dışında e-ihale platformu, araç satışları konusunda 0 veya 2.el otomobil pazarı fiyatlarının neredeyse yarı fiyatlarına araba sahibi olabilme imkanı sunuyor. Araba almak isteyenler e-ihale sistemine eklenen güncel araba satış ilanlarını yakından takip ediyor. Seçtiği ilana teklif verebilmek için ilan için belirlenen teminat bedelini yatırıyor. Teminat bedelini yatırdıktan sonra teklif verilebiliyor ve aynı zamanda gelen daha yüksek tekliflerin ardından yeni teklifler tekrar ödeme yapılmasına gerek olmadan verilebilmektedir. İhale için belirlenen son teklif süresi sona erdiğinden, en yüksek teklife sahip olan kişi aracı satın almaya hak kazanıyor.

Güncel E-İhale Araç Satış İlanları

Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sistemine mevzuat uygunsuzluğu nedeniyle gümrüklerden veya diğer devlet kurumlarından hacizli olarak yeni araç ilanları ekleniyor. İşte bu araç satış ilanlarından birkaçı;

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!
  • 2004 model Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD otomobil modeli 11.320 TL teminat bedeli ve 84.900 TL başlangıç bedeliyle 10.08.2022 ile 15.08.2022 tarihleri arasında teklif alacak.
  • 2007 model Mercedes-Benz Viano 3.0 CDI Kompakt Trend otomobil modeli 20.670 TL teminat bedeli ve 155.025 TL başlangıç bedeliyle 10.08.2022 ile 15.08.2022 tarihleri arasında teklif alacak.