Araç satın almak isteyen ancak güncel piyasa fiyatlarından dolayı bu hayalini ertelemek isteyenlere bakanlıktan müjde geldi. Ticaret Bakanlığı, çeşitli nedenlerle gümrüklerde sahipsiz kalan araçların satışını ihale usulüyle gerçekleştiriyor. Ticaret Bakanlığı’nın bunun için kurduğu e-ihale sistemi ile vatandaşlar çok uygun fiyatlara araba sahibi olabiliyor. Sizde hemen istediğiniz e-ihalede satışta olan otomobil modelleri arasından istediğinize teklifinizi verebilir ve otomobile sahip olabilirsiniz.

E-İhale Nedir?

E-ihale sistemi Ticaret Bakanlığı tarafından geliştirilmiş çeşitli nedenlerle gümrüklerde takılı kalan ürünlerin ihale usulüyle satışının gerçekleştirildiği sistemdir. Ticaret Bakanlığı 4458 sayılı ve 5607 sayılı kanunlar çerçevesinde gümrüklerde alıkonulan ve sahipsiz olan tüm ürünlerin adil şekilde satışlarını ihale usulüyle gerçekleştiriyor. Bu ihalelerin daha pratik şekilde uygulanabilirliği içinde dijital ortamda ihale imkanı sağlayan e-ihale sistemini geliştirdi.

E-İhale Sisteminden Kimler Araç Alabilir?

Ticaret Bakanlığı tarafından geliştirilen e-ihale sisteminde ilana çıkartılan tüm araçlar için herkes teklif oluşturabilme hakkına sahiptir. Tüm vatandaşlar Ticaret Bakanlığı tarafından ilgili otomobil satış ihalesine ilişkin belirlenen teminat bedelini yatırıp, e-ihale sistemine kayıt olduktan sonra teklif oluşturabilmektedir.

Sadece Borcam Kullanarak Birbirinden Güzel Tatlılar Yapabilirsiniz, Sadece 15 Dakikaya İhtiyacınız Var! Sadece Borcam Kullanarak Birbirinden Güzel Tatlılar Yapabilirsiniz, Sadece 15 Dakikaya İhtiyacınız Var!

Ticaret Bakanlığı e-ihale sistemine üyelik ücretsizdir. Tüm vatandaşlar e-ihale sistemine kaydını oluşturup, dilediği araç ihalesine hemen teklif verebilmektedir.

2003 Renault Scenic II 1.9 DCI 24.750 TL

Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sisteminde ilan süresi devam eden araç satış ilanları arasında 2003 model Renault Scenic II otomobil modeli de yer alıyor. Bu araç satış ihalesine katılmak isteyenler Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen 3.300 TL tutarındaki teminat bedelini kamu bankaları aracılığıyla yatırmalıdır. Daha sonra e-ihale üyeliği üzerinden 24.750 TL’ye satışa sunulan araca hemen teklifini iletebilmektedir. İhale süreci sonunda en yüksek teklifi veren kişi olarak, araca sahip olabilirsiniz.

2008 Model BMW 5.20 D 200.500 TL

E-ihale sisteminde bulunan 2008 model BMW 5.20 D otomobil modeli ihale başlangıç bedeli 200.500 TL olacak şekilde ihaleye açılmıştır. 1995 motor hacmine ve dizel yakıt sistemine sahip olan araç 21.02.2022 ile 24.02.2022 tarihleri arasında ihaleye açık olacak. Bu tarihler arasında araca teklif oluşturmak için e-ihale sistemine kayıt olabilir ve bankaya aracın teminat bedeli olarak belirlenen 26.400 TL’yi yatırmalısınız. Daha sonra ihale süresi içerisinde teklifinizi oluşturabilirsiniz.