Araç almak isteyen ancak piyasa fiyatlarından şikayet edenler için büyük fırsat Ticaret Bakanlığı’ndan geldi. O araçlar piyasanın neredeyse yarı fiyatına satın alınabiliyor. Ticaret Bakanlığı çeşitli yollarla eline geçen araçların satışını açık arttırma usulüyle yapıyor. Bu tip ürünlerin satışı için e-ihale sistemi kuruldu. Artık Türkiye’nin dört bir yanından Ticaret Bakanlığı’nın ihaleyle araç satışı ilanlarına e-ihale üzerinden teklif verilebiliyor.

E-İhale Nedir?

Ticaret Bakanlığı mevzuat uygunsuzlukları dolayısıyla gümrük ve diğer kanallarda ele geçirilen ürünlerin satışını açık arttırma usulüyle gerçekleştiriyor. Her türden ürünün yer aldığı bu ihaleleri dijital ortama taşımak için Ticaret Bakanlığı tarafından e-ihale sistemi kuruldu. Bakanlığın e-ihale sistemi sayesinde “eihale.gov.tr” adresi üzerinden güncel satış ilanlarını görebilmek ve detaylı bilgi alabilmek mümkün oluyor. Hatta anında ilanlara teklif verebilme fırsatına da sahip olunabiliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sisteminde teklif oluşturabilmek için öncelikle ilan nezdinde belirlenen teminat bedelinin yatırılması gerekiyor. İlana ilişkin teminat bedelleri kamu bankaları aracılığıyla yatırıldıktan sonra kolayca ilana teklif verilebiliyor.

2006 Model Renault Laguna 2 GrandTour 1.9 DCI 88.075 TL

Ticaret Bakanlığı e-ihale sistemindeki güncel ilanlar arasında yer alan 2006 model Renault Laguna 2 GrandTour 1.9 DCI otomobil, sadece 88.075 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuluyor. İhale ilanına konu olan araç İstanbul’da bulunuyor. 4458 sayılı Kanun çerçevesinde tasfiye edilen araç 2006 modeldir. Manuel vites ve 1870 motor hacmine sahip olan Renault Laguna 2 GrandTour 1.9 DCI otomobil modeline teklif oluşturabilmek için satışa esas bedelin %10’luk dilimi tutarında teminat bedeli ödemeniz gerekiyor. Satışa esas bedeli 94.100 TL olduğundan teminat bedeli olarak 9.410 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Teminat bedelini yatırdıktan sonra araca teklifinizi iletebilirsiniz. İhale süresi sonunda en yüksek teklife sahip olan aracı satın alma hakkına sahip olabilirsiniz.

2004 Model Lancia Phedra 2.2 JTD 16V 99.075 TL

Ticaret Bakanlığı e-ihale sistemindeki güncel ilanlardan olan 2004 model Lancia Phedra 2.2 JTD 16V otomobil modeli 99.075 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuluyor. 4458 sayılı Kanun kapsamında tasfiye edilen aracın 13.210 TL değerindeki teminat bedelini yatırarak, teklifinizi verebilirsiniz.