Araç satın almayı düşünen ancak yüksek araç fiyatlarından ve üzerine gelen yüksek taşıt kredisi faizlerinden şikayet edenlere katılım bankalarından müjdeli haber geldi. Türkiye’nin katılım bankaları %0 faizli taşıt kredisi ile herkesin uygun koşullarda araba sahibi olmasını sağlıyor. Araba sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürme fırsatı sunan katılım bankalarının %0 faizli taşıt finansmanı kampanyalarının tüm koşulları haberimizde!

Ziraat Katılım Taşıt Finansmanı

Türkiye’nın kamu bankası Ziraat Bankası’nın kurduğu Ziraat Katılım, 2022 yılında da %0 faizli taşıt kredisi kullanma imkanı sunuyor. Ziraat Katılım %0 faizli taşıt finansmanı ile faiz yükü olmaksızın kredili araç satın alabilmek mümkün oluyor. Ziraat Katılım tarafından sunulan taşıt finansmanı ürünü 0 km olan ve en fazla 5 yaşa kadar olan otomobillerin satın alımları için kullanılabilmektedir. Bu nedenle ikinci el araç alımları için taşıt finansmanı kullanılamıyor.

Ayrıca Ziraat Katılım taşıt finansmanı ürününde %0 faiz uygulanıyor. Uygulanacak kar payı oranı ise tüketicinin “Kredili Hayat Sigortası” bedeline, finansman tutarına ve seçeceği vade sayısı ile birlikte yaşa göre belirlenmektedir.

KuveytTürk Faizsiz Taşıt Finansmanı

Katılım bankası KuveyTürk, 2022 yılında %0 faizli taşıt finansmanı ile 0 ve 2.el otomobil satın alımı gerçekleştirebilmeye yardımcı oluyor. Kampanya kapsamında tüketiciler ikinci el otomobil piyasasında 10 yaşa kadar olan otomobil modelleri için finansman desteği alabiliyor. Ayrıca KuveyTürk taşıt finansmanında 5 yaşa kadar olan araçlara 48 ay, 6 ile 0 yaş arası için ise 36 aya varan vade desteği sağlanmaktadır.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Bununla birlikte KuveyTürk tarafından sunulan taşıt finansmanında aracın kasko değeri veya satış değeri 400.000 TL’ye kadarsa %70, 400.001 TL ile 800.000 TL arasındaysa %50 kredi limiti sunuyor. Ayrıca 800.001 TL ile 1.200.000 TL arasındaysa %30, 1.200.001 TL ile 2.000.000 TL arasındaysa %20 oranında kredi limiti sağlamaktadır.

Türkiye Finans Faizsiz Taşıt Kredisi

Türkiye Finans tarafından sunulan faizsiz taşıt kredisi kampanyasından hem 0 km hem de 2.el otomobil satın alımlarında yararlanılabilmektedir. Taşıt kredisinden 2.000.000 TL kasko veya satış bedeline sahip olan otomobil alımları için yararlanılabilmektedir.