Motorlu Taşıtlar Vergisi ya da MTV, altı aylık taksitler halinde ödeniyor. Her yılın Ocak ayıyla birlikte Temmuz ayları MTV ödemeleri için iki ayrı taksit ve ödeme zamanları. İçerisinde bulunduğumuz Temmuz ayı, bayram tatili nedeniyle neredeyse yarısı resmi tatil olarak geçirildi. Ayın bitmesine az bir süre kaldı ve Motorlu taşıtlar Vergisi 2. Taksit ödemelerinin en geç 1 Ağustos 2022 tarihine kadar da ödenmesi gerekiyor.

MTV 2. Taksit ödemeleri eğer 1 Ağustos tarihine kadar yapılmazsa, ceza ödenmesi gerekiyor. Gelir İdaresi başkanlığı aracılığıyla ya da bankalar aracılığıyla yapılması gereken MTV 2. Taksit ödemeleri, 1 Ağustos tarihine kadar ödenmediğinde, araçların trafikte de sorunlar yaşaması durumu ortaya çıkıyor. Üzerine ödenmesi gereken tutarın yanında cezanın da ödenmesi zorunlu oluyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Garanti BBVA Kampanyası

Motorlu taşıtlar Vergisi öderken, bankaların sunduğu ödeme seçeneklerini kullanan kişiler, çeşitli avantajlar ve taksit olanaklarına sahip oluyor. MTV 2. Taksit ödemeleri için Garanti BBVA hazırladığı kampanyayla, müşterilerine özel fırsatlar sunuyor. MTV ödemeleri Garanti BBVA aracılığıyla yapılırsa, faizsiz bir şekilde 3 taksite bölünebiliyor.

Motorlu taşıtlar Vergisi 2. Taksit Ödemesi Nasıl Yapılıyor?

Garanti BBVA mobil uygulamasında yer alan “ İşlemler ” kategorisi altında bulunan “ Ödemeler “ kategorisinde, “ Vergi Ödemeleri “ ve “ Motorlu Taşıtlar Vergisi “ yolunu izleyerek ödemenizi yapabiliyorsunuz.

Benzer şekilde İnternet Şubesi aracılığıyla “ Ödemeler “ kategorisi altında yer alan “ Vergi Ödemeleri “ ve “ Motorlu Taşıtlar Vergisi “ yolunu izleyebilir ve ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.
Garanti BBVA tarafından Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri için sunulan diğer bir kanal BonusFlaş mobil uygulaması. Uygulamada yer alan “ Ödemeler “ altında “ Motorlu Taşıtlar Vergisi “ için özel bir kategori oluşturulmuş. Bu uygulama aracılığıyla da 3 taksite bölünecek şekilde MTV 2. Taksit ödemelerini yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Garanti BBVA NTV Ödemesi 3 Taksit Kampanyası

MTV Kampanyası, 2. Taksit ödemelerinin yapılması gereken 31 Temmuz 2022 tarihine kadar geçerli. Ödemenizi doğrudan Gelir İdaresi Başkanlığı web platformundan yaparsanız, Mobil Ödeme seçenekleri altında yer alan GarantiPay seçilerek, kredi kartı bilgilerinizi girmeden ödemenizi yapabiliyorsunuz. İşlemi bu şekilde tamamladığınızda, vade farksız bir şekilde ödeme tutarı 4 taksite bölünüyor.