ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Dünyanın neresinde olursa olsun, kadınların erkekler tarafından maruz bırakıldıkları erkek şiddeti maalesef son bulmuyor. Her şekilde kadınların ve çocukların daha fazla istismara uğradıkları dünyada, her geçen gün bu haberlere yenileri eklenmeye devam ediyor. Savaşların, şiddetin hatta yoksulluğun bile en çok kadınları mağdur ettiği yerlerde ise kadına yönelik şiddet artık gerçek anlamda vahşete dönüşmüş durumda. Söz konusu vahşetin örneklerinden birisi is son olarak Pakistan'da yaşandı. Kadın hakları konusundaki en geri ülkelerden birisi olan Pakistan'da, 29 Aralık tarihinde işlenen bir vahşet dünya kamuoyunun gündemine oturdu. İşte 42 yaşındaki Diya Bheel'i hayattan koparan insanlık dışı işkence ve katliamın detayları!

Toplu Tecavüz ve İşkence

Pakistan’ın Sindh eyaletinde 29 Aralık Perşembe günü meydana gelen bir olay, dünya kamuoyuna bomba gibi düşerken herkesin kanını dondurdu. Sindh eyaletinde yaşayan Diya Bheel isimli 42 yaşındaki bir kadın kimliği belirsiz bir grup erkek tarafından önce toplu tecavüze uğradı sonra da çeşitli işkencelerin ardından vahşice katledildi. Diya Bheel, bir buğday tarlasında kafa derisi yüzülmüş, başı ve göğüsleri kesilmiş olarak bulundu. Tecavüze ve işkenceye uğrayan kadının cansız bedeni bulununca akıllara durgunluk veren bu olay dünya kamuoyunu etkilerken dünya basınında da geniş yankı uyandırdı.

Buğday Tarlasında Bulundu

42 yaşında ve 5 çocuk annesi olan Diya Bheel, kimliği belirsiz bir grup erkek tarafından önce acımasız bir şekilde toplu tecavüze uğradı. Kadın için yapılan otopsi raporunda başı ve göğüslerinin kesilmeden önce toplu tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Olay yeri incelemenin başlattığı araştırmalar sonucunda kadının 42 yaşında ve 5 çocuk sahibi Diya Bheel olduğu öğrenilirken, bunları ona kimlerin yaptığı henüz bilinmiyor. Ülkenin yerel haber kaynaklarından birisi olan Myn Snaghar’ın haberine göre ise kadının cansız bedenini parçalayan vahşilerin keskin bir silah kullandıklarına değinildi. Vücudu parçalanmış olarak bulunan kadının kaburgaları ortaya çıkmış şekilde bulunurken, hem göğüslerinin hem de baş derisinin yüzüldüğü de bildirildi. Olayla ilgili soruşturmalar devam ederken, tüm dünya kamuoyu ve özellikle de kadın dernekleri Diya Bheel'in başına gelenlerin sorumlularının yakalanmasını ve en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyor.