Coronavirüs Pandemisi’nin etkileri ve sonuçları birçok şekilde karşımıza çıkıyor. Uzmanlara göre ise Pandemi, estetik operasyonlarda da adeta bir patlamaya neden oldu.

Sosyal medya paylaşımları ve filtreli selfie çekimlerinin etkileri nedeniyle estetik operasyonların artmasının ardından şimdi bir etken daha ortaya çıktı. Uzmanlar Pandemi döneminin estetik operasyonları artırdığı görüşündeler.

Burun Estetik Operasyonları 3 Kat Arttı

estetik pandemi

4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı! 4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı!

Pandemi ile birlikte tüm dünya eve kapanınca insanların yaşam şekillerine dair de birçok değişiklik ortaya çıkmaya başladı. Hatta bu eve kapanmalar birçok şeye de neden oldu. Bunlardan birisi de insanların evde ayna karşısında ve kendileri ile daha fazla zaman geçirmelerinden dolayı kusurlarına daha fazla odaklanmaları denilebilir. Ve uzmanlara göre bu kusurlara odaklanma hali karantina sonrasında estetik operasyonlarda bir patlamaya neden olmuş durumda. Öyle ki, veriler Pandemi ile birlikte burun estetiği operasyonlarında tam 3 kat artış yaşandığını gösteriyor.

Maske Kullanımı da Yüz Estetiklerini Etkiliyor

pandemi estetik 1

Prof. Dr. Ercan Karacaoğlu’na göre, insanların görünüşlerinden bu kadar rahatsız olmalarının bazı nedenleri var. Prof. Karacaoğlu estetik operasyonlara olan ilgi konusunda sosyal medya kullanımındaki artışı sorumlu tutarken maske kullanımının da estetik taleplerini artırdığı görüşünde. Karacaoğlu bu konuda yaptığı açıklamasında; “Esasında tüm estetik operasyonlar pandemi döneminde arttı. Maske kullanıldığı için insanlar yüzlerinin görünen kısımlarıya şimdiye kadar olmayacak yoğunlukta ilgilendiler. İnsanlar, üst yüzün görünmesiyle birlikte daha çok, alın germe, kaşların yukarı sabitlenmesi, göz kapağı estetiği ve badem göz estetiği için gelmeye başladılar. Diğer yandan göğüs, karın germe ve yağ aldırma da çok ilgi gördü.” Dedi.