Sakarya'da, salgınla mücadele çalışmaları kapsamında gönüllülerden oluşan ekipler kentte ''bilgilendirme çalışmaları''na başladılar.

Çoğunluğunu AFAD, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Türk Kızılayı gönüllüleri ve rehberlik konusunda uzman kamu görevlilerinden oluşan ekipler, her gün farklı alan, meydan ve lokasyonlarda bilgilendirme çalışmasında bulunacak. 

Valilik tarafından oluşturulan ekipler, ilk günkü çalışma kapsamında Demokrasi Meydanı, Kent Park, Çark Caddesi, Uzun Çarşı, Gar Meydanı ve Orhan Cami ile Yeni Cami arasındaki bulvar ve caddelerde  yaptılar. Vatandaşlara koronavirüste korunma yollarında bilgi ataran gönülüler, ''Temizlik, maske, mesafe'' kuralının önemini anlattılar, maske dağıttılar. 

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Sakara Valisi Çetin Oktay Kaldırım, kentte salgınla mücadele konusunda herkesin özveriyle çalıştığını belirterek,  gönüllüler grubunu Türkiye'de ilk kez uyguladıklarını söyledi. Vali Çetin Oktay Kaldırım, ‘''İlimizdeki bütün aktörlerimizle, paydaşlarımızla, kamu kurum-kuruluş yetkilileri ve STK’larımızla büyük bir dayanışma içinde çalışmaklayız. Bugün, bu alanda eğitim alan ve sahaya inen gönüllü genç kardeşlerimiz, vatandaşlarımıza karşı son derece yapıcı, tatlı dille uyarılarda bulunmaktalar, maskesi olmayan kişilere maske hediye etmekteler'' dedi

İlk gün çalışmasında ekiplerle birlikte çalışan Türk Kızılayı Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, olumlu geri dönüşler aldıklarını belirtti.  ( Ajans Bizim )