Ani bir misafir teklifi aldığınızda ya da çocuklarınıza bir okul çıkışı sürprizi yapmak istediğinizde veya yalnızca canınız bir tatlı istediğinde yapabileceğiniz en pratik ve en lezzetli pasta tarifi ile karşınızdayız bu yazımızda. Hem de yalnızca üç malzeme ile ve oldukça pratik bir şekilde yapabileceğiniz bir tarifle tüm bu ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. İşte sizler için üç malzeme ile yapılan kolay pasta tarifi, yapım aşamaları ve püf noktaları!

3 Malzeme ile Yapılan Pasta İçin Gerekli Malzemeler

3 malzeme ile yapılan en kolay pasta tarifinin yapım aşamalarına ve püf noktalarına geçmeden önce pastanın yapımı için gerekli olan malzemeleri sıralayalım. Bunun için gerekli malzemelerimiz şu şekilde:

  • 1 paket sade ve 1 paket kakaolu petibör bisküvi
  • 2 paket kremşanti
  • 1,5 su bardağı süt
  • Islatmak içinde; yarım bardak süt

Pastamızın yapımı için ihtiyacımız olan bu malzemeleri sıraladıktan sonra şimdi sıra geldi pastamızın yapım aşamaları ve püf noktalarına.

3 Malzemeli Pastanın Yapım Aşamaları

3 malzemeli pastamızın yapımına dair yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeleri sıraladıktan sonra şimdi sıra geldi pastamızın yapım aşamaları ve yapımında uygulamamız gereken püf noktalarına. Bunun için öncelikle krem şantimiz hazırlayarak işe başlayalım. Bu noktada krem şanti hazırlığı için 1 paket krem şantimizi derin bir karıştırma kabına dökerek üzerine 1,5 bardak kadar soğuk süt ekleyelim. Ardından mikser yardımıyla hızlı bir şekilde katılaşana kadar karıştıralım. yapmış olduğumuz krem şantimizden 3 yemek kaşığı kadar süslemek için bir kenara ayırıyoruz. Sonrasında yanda bir başka kaba 1 su bardağı kadar süt koyalım. Pastamızı servis edeceğimiz tabağı da hazırlayarak bisküvilerimizi süte batırıp çekerek üzerine krem şanti koyalım. Ardından elimizden bırakmadan bir bisküviyi daha süte batırıp üzerine krem şanti koyalım. Bu şekilde elimizde tutabildiğimiz kadar her bir bisküvi için bu işlemi yapalım. Zorlanmaya başlayınca elimizdeki bisküvileri dikey bir şekilde servis tabağımıza yerleştirelim.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Bu şekilde tüm bisküvileri servis tabağımıza sıraladıktan sonra kalan krem şantiyi bisküvilerimizin üzerine sürelim. Yanlarına da aynı şekilde krem şanti sürerek bir spatula yardımıyla pastamıza düzgün bir şekil verelim. Son olarak üzerini bisküvi kırıntıları ile süsleyebilirsiniz.

Afiyet olsun!