Pastaların vazgeçilmez unsurlarından birisi olan pasta kremaları, pastalarınızın lezzetli olması açısından en önemli konuların başında gelir. Ancak pasta kremasını yaparken hem lezzetine hem de kıvamına mümkün mertebe dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle de bugünkü tarifimizde sizler için denenmiş ve harika bir krema tarifi vereceğiz. İşte pastalarınızın muazzam bir lezzette olmasını sağlayacak olan pastacı kreması tarifi ve detaylar!

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Pastacı Kreması İçin Gerekli Malzemeler

Pastacı kreması yapımı tarifimize başlamadan önce kremamız için gerekli olan malzemelerden bahsedelim. Kremamızı yapabilmek için ihtiyacımız olan malzemeler şu şekilde:

  • 3 su bardağı kadar süt
  • 1,5 yemek kaşığı nişasta
  • 2 tepeleme yemek kaşığı un
  • 6 tepeleme dolu yemek kaşığı şeker
  • 1 yumurtanın sarısı
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kremşanti

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra sıra geldi kremamızın yapım aşamalarına.

Pastacı Kreması Yapımı

Pastacı kreması için ihtiyacımız olan bu malzemeleri hazırladıktan sonra sıra geldi kremamızın yapım aşamalarına Bunun için öncelikle bir tencere içerisine un, nişasta ve sütü bir tencereye aldıktan sonra iyi ce karıştırmaya başlayalım. Tüm topaklar gidinceye kadar güzel bir şekilde çırptıktan sonra teker teker diğer malzemelerimizi koyalım. Bu esnada ocağımızı açalım ve orta ateşte sürekli olarak karıştırarak pişirmeye devam edelim. Karışımımız yavaş yavaş kıvam almaya başladıktan sonra karışımın içine bir paket vanilyamızı da ekleyelim. Ardından kremamızı soğuması için farklı bir kaba alabilirsiniz. Kremanız soğuduktan sonra bir paket krem şantiyi ekleyerek karıştıralım ve bir sıkma kabına koyup buzdolabına koyalım. Sıkma poşetine koyduğunuz kremanızı en az bir iki saat kadar buzdolabında bekletmeniz son derece önemli. Ancak buzdolabında bekleteme işlemini dilerseniz bir gün önceden de başlatabilirsiniz. Kremanızı yapıp sıkma poşetine koyduktan sonra dilerseniz bir gün boyunca da buzdolabında bekletebilirsiniz.

Bu şekilde hazırlamış olduğunuz pastanı usulü pasta kremanızı dilerseniz rulo pastalarda delerseniz Alman pastasında ya da her çeşit doğum günü pastalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapımı hem kolay hem de lezzetli olan pasta kremanızı birçok pasta ya da kurabiye çeşidinde kullanabilir ve pastalarınızda harikalar yaratabilirsiniz.

Deneyenler için şimdiden afiyet olsun!