Pasta yapmanın belki de en önemli püf noktası pastanın kremasında saklı olsa gerek. Eğer tam kıvamında ve tadında bir krema yapabilmişsek pastamız da bir o kadar başarılı bir şekilde ortaya çıkıyor. İşte size pastanelerdeki profesyonellikte yapabileceğiniz bir pasta kreması tarifi ve püf noktaları!

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Pastacı Kreması Tarifi Malzemeler

Yapacağınız pastaların lezzetini ve kalitesini artıracak bir krema için ihtiyacınız olan malzemeler şu şekilde:

  • 1,5 su bardağı toz şeker
  • 4 yemek kaşığı Mısır nişastası
  • 4 yemek kaşığı un
  • 1 litre süt
  • 2 adet yumurtanın sarısı
  • Yarım Yemek Kaşığı Tereyağ
  • 1 paket vanilin
  • 200 mililitre krema
  • 2 paket toz krem şanti

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra pastalarınızda, tatlılarınızda ve keklerinizde kullanabileceğiniz lezzetli ve ipek gibi pastacı kremanızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Pastacı Kreması Tarifi Yapılışı

Yukarıdaki tüm malzemeleri hazırladıktan sonra malzemelerin tamamını derin bir tencerenin içine alalım. Ardından malzemelerimizin topaklanmaması için bir çırpıcı yardımıyla güzelce çırpalım. bu noktada malzemelerin topaklanmaması son derece önemli. Bu nedenle malzemeleri teker teker koyarken de sürekli olarak çırpmaya devam edelim. Sonrasında tenceremizi ocağa alalım ve orta ateşte kremamız koyulaşıncaya kadar karıştırmaya devam edelim. Bir süre sonra kremamız göz göz kaynamaya başlayacak. Bu aşamaya kadar karıştırmayı ihmal etmeyelim. Krema göz göz kaynadıktan sonra ocaktan alalım. Muhallebimizi ocaktan aldığımız zaman biraz katı olması son derece doğal. Ocaktan aldıktan sonra içine yarım yemek kaşığı tereyağı ilave edelim. Ardından üzerinin kabuk tutmaması için bir buzdolabı poşetiyle üstünü tamamen kapatalım ve soğumaya bırakalım. Kremamız soğuğunda çok fazla katılaşmış olması gerekiyor. Bu nedenle de çırpıcı yardımıyla bir miktar daha çırparak muhallebinin kıvamını açıyoruz. Sonrasında içine 200 mililitre krema ilave edelim. Eğer isterseniz 2 paket toz krem şanti de ekleyebilirsiniz. Tüm bu malzemeleri ekledikten ve karıştırdıktan sonra artık kremamız hazır diyebiliriz. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz pasta kremanızı her türlü pastanızı süslerken ya da keklerinizde kullanabilirsiniz. Eğer isterseniz vermiş olduğumuz tarifteki malzemeleri yarım ölçek ayarlayarak kremanın yarısını da yapabilir ve ihtiyacınız kadar krema elde edebilirsiniz.

Deneyenler için şimdiden afiyet olsun!