Bugün yayınlanan bir habere göre İstanbul'un Pendik ilçesinde oldukça ilginç bir satış kararı alınmış durumda. Buna göre İstanbul'un en büyük ilçelerinden birisi olan Pendik Belediyesi'nde 18 taşınmazın satışı gündemde. Belediye Başkanı Ak Partili olan Pendik Belediyesi'nde ilçede satışları ile gündeme gelen taşınmazlar tartışmaya neden oldu. Satışa sunulacak olan birimler arasında ilçede yer alan çocuk parkı, muhtarlık ve hatta çıkmaz bir sokak bile var. İşte detaylar!

Satışlar Gelir Elde Etmek İçin Yapılıyor!

Pendik Belediyesi Meclisi’ne sunulan öneri kapsamına, ilçede yer alan çocuk parkı ve muhtarlığın yanı sıra bir çıkmaz sokağın da satışı da girmiş bulunuyor. Cumhuriyet Gazetesi'nden Gökhan Kam'ın yapmış olduğu habere göre, belediye meclisine sunulan bu öneriye CHP'li üyeler itiraz etmiş olsalar da AK Partili üyelerin daha fazla sayıda olmalarından dolayı öneri kabul edilmiş ve satış yetkisi de alınmış durumda. Dolayısıyla satış yetkisinin alınmış olması ile birlikte Pendik ilçesinde çocuk parkı, muhtarlık ve bir de çıkmaz sokak dahil olmak üzere tam 18 taşınmazın satışı gündemde.

CHP'li Meclis Üyesi Tepkili

Alınan bu satış ve takas yetkisine ilişkin karara ve belediye meclisinde yapılan bu oylamaya tepki gösteren CHP'li meclis üyesi Hayriye Uyanık ise tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: 

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

“Meclisten satış ve takas kararı alındı. Satılan yerler arasında muhtarlık ve çocuk parkı arazisi de var. Ancak satılan park, planda park olarak gözükmüyor. Burası belediye mülkiyeti ve üzerine belediye çocuk parkı yapmış. Mecliste bunların satışı sırasında bulunmak istediğimi belirttim. Bana haber vereceklerini söylediler. Çocuk parkını satma gerekçelerini, ‘orası park alanı değil, o yüzden de orayı kaldıracağız’ diyorlar. Başka donatı alanları yaratacaklarmış. Ancak şu anda orası çocuk parkı. Burada yerleşim yeri oldukça fazla ve çocuklar buradan faydalanıyor."

Çocukların bu alandan faydalandıklarını, ilçede çok fazla yerleşim yeri olmasından dolayı söz konusu parkın satışından dolayı çocukların ve ailelerinin kesinlikle mağdur olacaklarını ifade eden Hayriye Uyanık, oylama ile alınmış olan karara son derece tepkili. Son olarak gözler çıkmaz sokağın ve parkın akıbetinde, satılıp satılmayacağında.