İhtiyaçlar hangi yaşta olursak olalım bitmek bilmiyor. Bu nedenle emekli de olsanız hiç beklemediğiniz bir anda hiç beklemediğiniz ihtiyaçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hatta bu ihtiyaçları karşılama konusunda bütçenizin zorlandığını ve yeterli olamayabileceğini de düşünebilirsiniz. İşte böylesi durumlarda PTT Aktifbank işbirliğinin emeklilere sunduğu kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz. Hem de evinizden bile çıkmadan. İşte detaylar!

Devlet Güvenceli Kredi 

PTT 1-1

Günümüzde birçok kişi finansal bir darboğaza girdiğinde çareyi bankaların vermiş olduğu ihtiyaç kredilerinde buluyor. Ama bu kredilerin faiz oranları ve ödeme koşulları bankadan bankaya değişiklik gösterir. Bu doğrultuda tüm bu şartları detaylı bir şekilde araştırmak ve bütçenize en uygun olan kredi olanağını tercih etmeniz gerekir. PTT ve Aktifbank işbirliğinin emekliler için oluşturmuş olduğu ihtiyaç kredisi paketi ise işte tam da aradığınız bir kredi olanağı. İhtiyacınız olduğunda devlet güvencesi ile size kredi desteği sağlayan güvenilir kuruluşlardan birisi olan PTT – Aktifbank ihtiyacınız olan krediyi hesabınıza aktarıyor. Hem de bir SMS’le.

Kredi Başvurusu

PTT 3

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Emekli vatandaşlar için sağlanan ihtiyaç kredisi desteğine başvuru yapmak son derece kolay. 50 bin TL’ye kadar çekebileceğiniz kredinizi yalnızca %1,99 faiz oranı ile tam 36 ay taksitle ödeyebilirsiniz. Başvurunuzu evden bile çıkmadan SMS yoluyla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun mesaj hanesine aralarına boşluk bırakarak EMEKLI, TC kimlik numaranız ve doğum tarihinizi yazarak 3050’ye SMS göndermeniz yeterli.

İhtiyaç Kredinizin Kullanım Alanı

PTT2

PTT ve Aktifbank işbirliği ile sağlanan bireysel ihtiyaç kredinizi sizin ya da ailenizin eğitim, sağlık gibi giderleri için kullanabileceğiniz gibi, tadilat, yeni eşya alımı, tatil gibi daha birçok amaçla da kullanabilmeniz mümkün. Kolaylıkla bir SMS yolu ile yapacağını başvurunuzun banka tarafından onaylanmasının ardından krediniz hesabınıza yatırılır. Bu arada dilerseniz başvurunuzu bankanın internet sitesinden de gerçekleştirebilirsiniz. Resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Başvuru belgesinde sizden T.C. kimlik numaranız, e posta adresiniz ve cep telefon numaranız istenir. Bu bilgileri tam ve doğru olacak şekilde doldurarak yapacağınız başvurunun ardından kredinizin onay aşaması başlar. Eğer başvurunuz onaylanırsa ayrıca kredinize ait sözleşme ve formları doldurmanız gerekir.