Milyonlarca emekliyi sevindiren açıklama PTT’den geldi. PTT, nakde sıkışan tüm emeklilere, ihtiyaçlarını hızlı ve uygun koşullarda karşılayabilecekleri SMS kredisi sunuyor. Emekliler şubeye gitmeden 7/24 nakit ihtiyaçları için PTT SMS kredi başvurusu yapabiliyor. Peki PTT emekli SMS kredi başvurusu nasıl yapılır? Şartları nelerdir? Yanıtları haberimizde!

PTT’den Emeklilere SMS Kredi

PTT, artan ihtiyaçlarını karşılamak için nakde ihtiyaç duyan milyonlarca emekliye müjdeyi verdi. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde şubeleri bulunan PTT, 2023 yılında da emeklilere avantajlı ihtiyaç kredisi sunuyor. PTT, Aktif Bank işbirliğiyle milyonlarca emekliye anında onaylı ihtiyaç kredisi sunuyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

PTT Emeklilere Özel Kredi Kampanya Koşulları

PTT’nin emeklilere özel olan ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak için maaş müşterisi olunması gerekiyor. Yani emekli maaşını PTT’den alıyor olmak gerekiyor. Kampanya döneminde farkı bankadan aldığı emekli maaşını PTT’ye taşıyan emeklilerde kampanyadan yararlanabiliyor Böylelikle milyonlarca emekli 2023 Şubat ayında artan masrafları için avantajlı geri ödeme koşulları sunan ihtiyaç kredisinden yararlanabiliyor.

PTT ile Aktifbank arasındaki anlaşma kapsamında PTT emekli maaşı müşterileri 50.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları için PTT’ye başvuruda bulunabiliyor. PTT emekli kredisinde %2.69’dan başlayan faiz oranları sunuluyor. 36 aya varan vade imkanının da yer aldığı PTT emekli ihtiyaç kredisi kampanyasıyla 50.000 TL’ye kadar yapılacak kullanımlarda çok uygun geri ödeme koşullarından yararlanılabiliyor. Böylelikle emeklileri her ay kredi taksit ödemelerini yaparken büyük bir sıkışıklık içerisinde kalmıyor.

PTT Emekli İhtiyaç Kredisi SMS Başvurusu

Emekliler, artık acil nakit ihtiyaçları için PTT şubelerine gitmek zorunda kalmıyor. PTT SMS ile kredi hizmeti sayesinde milyonlarca emekli anında SMS göndererek, emeklilere özel ihtiyaç kredisinden yararlanabiliyor. PTT emekli SMS ile kredi başvuruları dakikalar içerisinde sonuçlandırılıyor. Böylelikle birkaç dakika içerisinde %2.69’dan başlayan faiz oranlarıyla 36 aya varan vadeli 50.000 TL’ye kadar limitli ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor.

PTT emekli SMS kredi başvurusu işlemleri için cep telefonunda “PTT”, “T.C. Kimlik No” bilgileri aralarında boşluk olacak şekilde yazılarak, “3050” numarasına SMS gönderilmelidir. Birkaç dakika içerisinde değerlendirmeden geçirilen ihtiyaç kredisi PTT Bank hesabına anında kullanıma hazır şekilde yatırılmaktadır.