Acil harcamaları için birikimi bulunmayan ve bu yüzden kredi çekmek zorunda kalan tüm emeklileri sevindiren haber PTT’den geldi. PTT ile Aktifbank işbirliğinde emeklilere özel ihtiyaç kredisi sunuluyor. Milyonlara Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) emeklisinin yararlanabildiği ihtiyaç kredisi için şartlarda açıklandı. Peki SMS ile başvuru yapılabilen PTT emekli kredi kampanyasından kimler, nasıl yararlanır?

PTT’den Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

PTT tarafından başlatılan Aktibank desteğindeki yeni ihtiyaç kredisi kampanyası yalnızca emeklilere özeldir. Emekliler PTT ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunarak, çok uygun geri ödeme koşullarından yararlanabileceği kredi kullanımı gerçekleştirebiliyor. Kampanya kapsamında emekliler kefilsiz ve şartsız ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Üstelik başvuru için PTT şubelerine gidilmesine de gerek bulunmadığından, tüm emekliler başvuruları için SMS şubesini kullanabiliyor.

PTT’nin Aktifbank ile işbirliği kapsamında sunduğu emekli kredisinde tam 36 aya varan vade imkanı bulunuyor. Bankacılık mevzuatları gereğince 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade seçilebiliyor. 50.001 TL ile 80.000 TL arasındaki limitler için ise en fazla 24 ay vade seçebiliyor. Ancak Ayrıca milyonlarca emekli PTT’den 1.250 TL ile 80.000 TL arasındaki tüm acil nakit ihtiyaçları için düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Üstelik PTT Aktifbank işbirliğinde sunulan emeklilere özel ihtiyaç kredisinde sadece %2.69 kredi faiz oranı uygulanıyor.

Kampanya sadece emekli maaşını PTT’den alan veya PTT’ye taşıyan emekliler için geçerlidir. Kampanya kapsamında 10.000 TL limitli ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunan tüm emekliler, 36 ay vade seçimlerine sadece %2.69 kredi faiz uygulanıyor. Böylelikle ayda sadece 473.75 TL tutarında ihtiyaç kredisi taksit ödemesi yapıyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

PTT Emekli Kredisi SMS ile Başvuru

Milyonlarca emekli PTT şubelerine gitmek zorunda kalmadan 7 gün 24 saat SMS ile PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyor. PTT emekli kredisi SMS ile başvuru işlemlerinde dakikalar içerisinde emeklilere dönüş sağlanmaktadır. PTT emekli kredisi SMS ile başvuru imkanından yararlanabilmek için cep telefonunun kısa mesaj servisinde “PTT” ve “T.C. Kimlik Numarası” bilgilerini aralarında bir boşluk olacak şekilde yazıp, “3050” numarasına SMS gönderebiliyor. Böylelikle dakikalar içerisinde PTT tarafından ihtiyaç kredisi başvuru değerlendirmeye alınarak, sonuçlandırılıyor.