Putin, yine de Moskova'nın çıkarları söz konusu olduğunda ABD ile işbirliği yapacaklarını belirtti.

Rusya Lideri Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden'ın kendisi hakkındaki sözlerinin ABD'nin geçmişteki ve şimdiki sorunlarını yansıttığını söyledi.

Rusya'nın Kırım'ı ilhakının yıldönümünde görüntülü açıklamada bulunan Putin, kölelik ve Kızılderililere yönelik kıyım geçmişinin ABD üzerinde acı verici bir miras bıraktığını ifade etti. Putin, ''Aksi halde 'Black Lives Matter' (Siyahilerin Hayatları Önemlidir) hareketi nereden gelirdi'' dedi.  

Bitcoin Yatırımcıları Çok Pişman Olacak, Uzmanlar Bu Coinlerin 2022 Yılı İçinde x50 Değer Kazanacağını Öngörüyor! Bitcoin Yatırımcıları Çok Pişman Olacak, Uzmanlar Bu Coinlerin 2022 Yılı İçinde x50 Değer Kazanacağını Öngörüyor!

Siyahi George Floyd cinayeti ile birlikte "Black Lives Matter" olarak gündeme gelen bu terim, ABD'de eylemcilerin ve toplumun haksızlıkları protesto etmek amacıyla kullandıkları bir slogana dönüşmüştü.

Putin, "Her zaman diğer insanlarda kendi özelliklerimizi görüyoruz ve onların gerçekte olduğumuz gibi olduklarını düşünüyoruz. Ve sonuç olarak (başkasının) faaliyetleri hakkında değerlendirmeler yapıyoruz" dedi.

Rus lider, son olarak, yine de Moskova'nın çıkarları söz konusu olduğunda ABD ile işbirliği yapacaklarını belirtti.

Biden, ABC televizyon kanalında dün yayınlanan demecinde, Putin’e  “katil'' demiş ve Putin’in Amerikan seçimlerine müdahalenin bedelini "yakında ödeyeceğini" söylemişti.( Ajans Bizim  )