Sosyal devlet ilkeleri gereğince ihtiyaç sahibi vatandaşlara, devlet tarafından pek özel destek programı uygulanıyor. Sosyal destek programları kapsamında devlet tarafından son yıllarda emeklilere bayram promosyonu dağıtılmaya başlandı. Bu yıl ki Ramazan Bayramı’na satılı günler kala bayram ikramiyesi ödemelerine başlandı. İşte detaylar!

Ramazan Bayramı Emekli Promosyonları Dağıtılmaya Başlandı

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK), 2022 Ramazan Bayramı için belirlenen ikramiye tutarlarını emekli ve yakınlarının(hak sahiplerinin) hesaplarına yatırmaya başladı. SGK tarafından 2018 yılından beri her yıl 2 dini bayramda da olacak şekilde emeklilere promosyon dağıtımı gerçekleştiriliyor. 2022 Ramazan bayramı promosyonu desteği sayesinde SGK, bu yılda milyonlarca emekliye bayram öncesinde ekonomik rahatlık sağladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilen emekliye Bayram ikramiyesi ödemeleri otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Yani vatandaşların SGK’ya emeklilere özel bayram promosyonu ödemeleri için herhangi bir başvuru yapmasına da gerek bulunmuyor. Sistem tarafından otomatik olarak ilgili maaş hesaplarına ödemeler gerçekleştiriliyor.

SGK tarafından yapılan emekliye bayram promosyonu ödemeleri emeklinin kendisinin yanı sıra, hak sahibi olan eşi veya kız çocuklarına da gerçekleştirilmiştir.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

2022 Ramazan Bayramı Promosyonu Ne Kadar?

Çok uzun zamandır gündemdeki tartışma konularından birisi de bayram ikramiyeleri için zam yapılıp, yapılmayacağı konusuydu. Özellikle enflasyon rakamlarındaki artış ile birlikte tüm emekliler için nakit sıkışıklığı oluşturuyor. İşte bu noktada 2022 Ramazan Bayramı için SGK tarafından sunulan bayram ikramiyesi ödemeleri yapılmaya başlandı. Vatandaşların maaş hesaplarına otomatik olarak gerçekleştirilen emekli bayram promosyonu kampanyasından tüm emekliler faydalanabiliyor.
Zam konusu gündemde olsa da yine emekliler hayal kırıklığına uğradı. Çünkü emekli bayram ikramiyesine herhangi bir zam yapılmadı.

Bankalardan Emeklilere Bayram Promosyonları

2022 Ramazan Bayramı’nın gelmesine sayılı günler kala, bankalardan da emeklileri sevindirecek bir haber geldi. Başta ING Bank olmak üzere, çok sayıda banka tarafından emekliklere özel maaşlarını taşımaları halinde emekliye promosyon ödemesi yapıyor. 2022 Ramazan Bayramı kapsamında pek çok banka emekli maaşını getirenlere verdiği promosyon tutarlarında da artış sağlıyor. Bu artış ile birlikte emekliler bu Ramazan Bayramı’nda ekonomik olarak oldukça rahat edecek.