Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da ihtiyaç sahibi haneler unutulmuyor. Devlet kurumları, özel kuruluşlar tarafından ihtiyaç sahibi ailelere sunulan desteklere ek belediyelerin verdiği sosyal yardımlarda bulunuyor. Türkiye’nin 3 kentinde Büyükşehir belediyeleri tarafından Ramazan’da ihtiyaç sahibi hanelere, gıda yardımı ve nakdi yardımlar yapılıyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımları

Dünya şehri “Şehr-i İstanbul” bu yılda Ramazan ruhunu en iyi şekilde taşıyor. Şehir siluetinin Ramazan havasına bezendiği İstanbul’da Büyükşehir belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi hanelerde unutulmuyor. Bu tarihi şehirde ihtiyaç sahibi aileler, yüzyıllara dayanan anlayış ve gelenek çerçevesinde Ramazan ayında unutulmuyor. Ramazan boyunca İstanbul’da kimse aç kalmasın diye İBB tarafından Ramazan kolisi dağıtılıyor. İBB Sosyal Yardımlar Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler çerçevesinde tespit edilen ihtiyaç sahibi hanelere, gıda yardımı yapılıyor. Vatandaşın ek olarak başvuru yapmasına gerek bulunmuyor.

İBB tarafından yıl boyunca farklı sosyal yardımlarda sunuluyor. İstanbul Kart ile ihtiyaç sahibi ailelerin anlaşmalı mağazalardan/marketlerden ihtiyaçlarını karşılamaları, Halk Süt ve Halk ekmek ücretsiz dağıtımları gibi pek çok farklı uygulaması bulunuyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Ramazan Kolisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2022 Ramazan Ayı boyunca, kentteki tüm ihtiyaç sahibi hanelere Ramazan kolisi dağıtacak. İçerisinde tüm gıda ve mutfak malzemelerini içeren Ramazan yardım kolileri, tespit edilen ihtiyaç sahibi hanelere dağıtılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Dayanışma Müdürlüğü tarafından başta muhtarlar olmak üzere çeşitli kurumlar aracılığıyla ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere Ramazan kolisi ulaştırılıyor. Ayrıca Ankara’da Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelere nakit destek ödemeleri de gerçekleştiriliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden İhtiyaç Sahibi Hanelere Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ihtiyaç sahibi ailelere yıl boyunca giysi, eşya, yakacak, kırtasiye ve sağlık gibi alanlarda yardım programlarıyla destek olmaktadır. Büyükşehir Belediyesi’nin yıl boyunca devam eden gıda ve erzak yardımı, Ramazan ayı öncesinde yoğunluk kazandı. Şehirde tespit edilen ihtiyaç sahibi hanelere büyükşehir belediyesi ekipleri tarafından içerisinde mutfak ürünlerinin yer aldığı Ramazan kolileri ulaştırılıyor. Böylelikle bu Ramazan’da da ihtiyaç sahibi hanelerin mutfak ve sofralarına da bolluk paylaşılıyor.