Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EPDK Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Enerji Santrallerinin Açılış Töreninde yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Türkiye’nin nükleer enerjiye sahip olmasın diyenler için ‘Bu ihanet değilse gaflettir’ açıklamasında bulundu.

Gaflet Değilse İhanettir

recep tayyip erdoğan 1

EPDK Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Enerji Santrallerinin Açılış Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  'Dünyanın 32 ülkesinde 443 nükleer güç santrali halen faaliyetteyken 'Türkiye nükleer enerjiye sahip olmasın' demek ihanet değilse gaflettir. Asıl sorgulanması gereken Türkiye'nin bu adımı neden 20-30 sene evvel atmadığıdır. Bizim dünyada 60 yıldır kullanılan bu enerjiye yeni kavuşuyor olmamız büyük bir kayıptır.' Şeklinde açıklamalarda bulundu.

‘Yatırımcılarımızı Tebrik Ediyorum’

erdoğan 2-5

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EPDK yeni hizmet binasına ilişkin iyi dileklerini iletirken aynı zamanda yatırımcıları da tebrik etti. Bu konu hakkında Erdoğan, ‘EPDK yeni hizmet binasının milletimiz ve sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum. EPDK'nın binasının tamamı güneş enerjisi ve su ısıtma panalleri ile kaplı. Binamızda kreşten, mescide, fuar alanından, kapalı otoparkına her şey düşünüldü. Her şeyi ile göz dolduran bir eseri daha ülkemize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye'nin geleceğine inanan yatırımcılarımızı canı gönülden tebrik ediyorum.’ Dedi.

‘Türkiye Enerjide Başka Lige Yükselmiştir’

erdoğan 3

Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin enerji üretimi konusunda önemli adımlar attığını vurguladığı konuşmasında, ‘O dönemki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile selefi Fatih Dönmez enerji filomuza gemileri dahil ettiler. Sahip olduğumuz file ile 14 derin sondaj kuyusu yaptık. Sismik araştırmalarımızı 6-7 katına çıkardık. Karalama kampanyalarına rağmen yürütülen çalışmalarla tarihimizin en büyük doğal gaz keşfini yaptık. Türkiye artık enerjide başka bir lige yükselmiştir.’ İfadelerini kullandı.