Rize'de vaka sayılarının azalmamasına dair vatandaştan ilginç yorum:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın haftalara göre paylaşmış olduğu koronavirüs haritasına vatandaşlardan ilginç yorum: 'Gidiyorlar horon ediyorlar, geliyorlar korona oluyorlar'.

Tadına Bakanların Tarif İçin Peşinden Koşacağı Lazanya'nın Püf Noktalarını Şeflerden Öğrendik, Aslında Sırrı... Tadına Bakanların Tarif İçin Peşinden Koşacağı Lazanya'nın Püf Noktalarını Şeflerden Öğrendik, Aslında Sırrı...

Nüfusa Oranla En Yüksek Vaka Sayısı Rize'de

horonnn

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 4-10 Eylül haftası için geçerli olan koronavirüs vaka haritasını sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca'nın yapmış olduğu paylaşıma göre Rize'de bir önceki haftaya göre vaka oranları yüzde 25,26 gerilemiş durumda. Ancak ne yazık ki, oranlar gerileme trendi gösterse de Rize, yeniden nüfusa oranla en çok vaka görülen il oldu.

Vatandaşlardan Tepkiler: 'Gençler Bana Bir Şey Olmaz Diyor!'

rize 1

Şehirlerinde koronavirüs vaka sayılarının hala daha gerilememesine ilişkinse kentte yaşayan Mürvet Çakar ilginç bir yorumda bulundu. Çakar, Rize'deki vaka sayıları hakkında, 'Gençler ‘bana bir şey olmaz’ diye aşı olmuyor. İhtiyarlar da pek aşı olmuyor ‘nasılsa öleceğim’ diyor. Düğün salonları tıklım tıklım. Gidiyorlar horon ediyorlar, geliyorlar Korona oluyorlar' şeklinde konuştu. Aynı şekilde İstanbul'dan Rize'ye çay hasadı için gelen Avni Taylan da vaka sayıları konusunda, “Anladılar herkes ölecek korkudan maskeleri taktılar. Bu yüzden vakalar düşüşe geçti. İstanbul’da oturuyorum çaydan sebep Rize’ye geldim. Çayımı topladıktan bir ay sonra İstanbul’a gideceğim ama başkaları gelecek. Rize’de bu hareketlilik hep sürecek" dedi.

'İnsanlarımız Çok Duyarsız' 

Aynı şekilde Rize'de yaşayan Hasan Semiz de, “İnsanlarımız çok duyarsız. Birine 'maskeni tak' diye uyardığımız zaman tepki görüyoruz. Bu şekilde tabiki Rize birinci sırada olur" dedi. Hatice Suiçmez de durumu benzer şekilde yorumlayarak, “Vakaların böyle yüksek olmasının sebebi tedbirsizlik, maske takmamak. Kimisi aşılarına güvenerek maske takmayı bıraktı, kimine bir rahatlama geldi, her şeyi yapabileceğini düşünüyorlar“ şeklinde konuştu.