Rusya Devlet Başkanı yarın aşı olacağını söyledi. Putin, "iyi ve güvenilir" olduğu için üç Rus aşısından birini seçecek.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yarın koronavirus aşısı olacağını açıkladı.

Putin, Avrupa’nın Rus aşısına ihtiyacı olmadığını söyleyen Avrupalı üst düzeyli bir yetkilinin “tuhaf eleştirilerini” de kınadı.

Aşılardan sorumlu Avrupa Komisyonu Üyesi Thierry Breton, dün akşam bir TV kanalında Avrupa'nın Rus aşısına ihtiyaç duymayacağını söylemişti.

Putin, “Kimseyi zorlamıyoruz (…) ama bu insanların Avrupa vatandaşlarının mı yoksa ilaç firmalarının mı çıkarlarını savunduğunu sorguluyoruz” dedi.

Otomobil Almak İsteyenlerin Dikkatine, Eğer Sizler de Bu Gruba Dahilsiniz 1 TL ÖTV Ödemeden Araç Alabilirsiniz Otomobil Almak İsteyenlerin Dikkatine, Eğer Sizler de Bu Gruba Dahilsiniz 1 TL ÖTV Ödemeden Araç Alabilirsiniz

Rusya’nın aşı imalatçıları ile bir video konferansta bir araya gelen Putin, “Aşı olmak elbette kişisel bir tercihtir. Bu arada, ben de yarın aşı olmaya niyetleniyorum” diye ekledi.

Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov, “Putin’in, bazı liderlerin aksine aşı olmasını halka dönük bir etkinlik haline getirmeyeceğini '' söyledi.

Peskov, Putin’in hangi aşıyı yaptıracağını söylemedi ancak “iyi ve güvenilir” olduğu için üç Rus aşısından birini tercih edeceğini bildirdi. ( Ajans Bizim )