2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 1 yıldan az süre kalmışken, 6'lı masa yani Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı büyük bir merak konusu. 6'lı masada bulunan; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bulunuyor. Güçlerini birleştiren bu 6 siyasi liderin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı herkesin merak ettiği en büyük sorulardan biri.

"Cumhurbaşkanı Adayını 2 Günde Açıklarız!"

Pek çok lider farklı açıklamalarla kafaları karıştırırken, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu katıldığı bir televizyon programında halkın en merak ettiği ''Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?'' tartışmalarına ilişkin konuşmaktan geri durmadı. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, "Cumhurbaşkanı adaylığında acele etmeme kararlılığındayız. Seçim kararı alınır, 2 gün içinde adayımızı açıklarız. Her seçime gidilirken milletvekili adayları önceden belirlenmez. Seçim kararı alındıktan sonra belirlenir" açıklamasını yaptı.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Sadece Cumhurbaşkanı adayı hakkında değil aynı zamanda birçok farklı konu hakkında konuşan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu özellikle de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TÜİK'in açıkladığı enflasyon oranları hakkında eleştiriler yaptı. Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

''TÜİK diye bir müessese icat ettiler. TÜİK'in rakamları belli rakamları alıyorlar, ortaya rakam koyuyorlar. Gerçekle mukayese ettiğiniz zaman enflasyonu diğer rakamlara baktığınızda yarısının altında kalıyor. Biz buna elbette itibar edemeyiz. Uygulamayı bir görelim. Böyle bir yasa dünyanın hiçbir yerinde yok. Başka yerlerde de abartılar olabilir''

''Asgari ücret, açlık sınırı ne kadar? Bir zam daha yapacak, belki 3 bin lira verecek. 2 ay sonra emin olun o da gider; çünkü sistem bozuk. Şimdi af çıkaracaklar, birtakım insanları serbest bırakacaklar. Şimdi insanlar 'bizi hapisten çıkardı gidip destekleyelim' dese bile sandığa gittiği zaman kararını değiştirir. Niye şimdi değil de seçimden sonra? Seçimden sonra biz Tayyip Bey'in verdiğinden daha fazlasını imkan olarak sağlarız. İsrafa, yolsuzluğa engel olacağız. O bize tahminlerin ötesinde kaynak sağlayacak. Konuta da daha fazla imkan ayrılacak. Bunların her biri Tayyip Bey'e bir kısım seçmenin yönelmesine vesile olabilir ama neticede ben Tayyip Bey'in iktidara geleceği kanaatinde değilim. Tayyip Bey'in başvurmayacağı yer yok. Şu televizyon dizilerine bakın, her dizi Tayyip Bey'e destek vermeyi telkin ediyor. Hep bir lider var, en tepede, devlet için çalışıyor, ona tavır koyanların hepsi hain. Bu mantığı yerleştirmeye çalıştırıyorlar ama sökmez''