Türkiye’nin en büyük havalimanlarından Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçuşlar bir süreliğine durduruldu. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda park halinde olan bir uçağı çeken yer aracının arızalanması nedeniyle uçuşlara ara verildiği açıklandı. İşte detaylar!

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Uçuşlar Durduruldu

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki park halinde bir uçak yer aracı tarafından çekilirken, arıza meydana geldi. Park halindeki uçağı çeken yer aracı bu esnada arızalanma yaşadı. Bu nedenle park halindeki uçak, tam uçak iniş ve kalkışlarının gerçekleştirildiği pistte kaldı. Bunun üzerine Sabiha Gökçen Havalimanı kule yönetimi tarafından uçuşlara ara verilmesine karar verildiği açıklandı. İstanbul’da faaliyet gösteren Sabiha Gökçen Havalimanı’nın işletmecisi olan “Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş.(HAEŞ)” tarafından havalimanındaki uçuşların geçici süreyle durdurulduğu açıklandı.

Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...

Park Halindeki Uçak Pistte Kaldı

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki park halinde bulunan bir uçağın çekilmesi için yer aracı gönderildi. Park halindeki uçağı çekmeye başlayan yer aracı birden arızalandı. Park halindeki uçakla tam uçak iniş ve kalkışlarının yapıldığı pistte hareketsiz şekilde kaldı. Bu sebeple de Sabiha Gökçen Havalimanı’na inecek uçaklar iniş yapamadı.

Kule tarafından yönlendirilen uçaklar, bir süre boyunca havalimanı çevresinde havada tur atmaya başladı. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın teknik ekipleri tarafından kısa süre içerisinde olaya müdahale edildi. Teknik ekipler tarafından arızalanan yer aracı için onarım işlemleri tamamlandı. Daha sonra yer aracının arızasının giderilmesinden sonra pistte kalan park halindeki uçakta park alanına çekildi. Böylelikle Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki kapalı kalan uçak pistinin yeniden trafiğe açılması sağlandı.

Bir süre boyunca havada dönüş yapan uçaklar, Sabiha Gökçen Havalimanındaki yer aracı arızasının giderilmesi ve uçağın çekilmesiyle birlikte iniş yapmaya başladı. Uçaklar çok uzun süre beklemeden sırayla gecikmelide olsa da Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapmaya başladı. Kısa süre içerisinde de havalimanındaki hava trafiği hem kalkış hem de iniş yönünden normale döndü. Yeni yılın ilk saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki yolcular yolculuklarına bir süreliğine de olsa rötarlı olarak başlamış oldu. Havalimanı yönetimince yapılan açıklamada uçuşların havalimanında normale döndü.