Güzel, sağlıklı, güçlü ve uzun saçlara sahip olmak hepimizin hayali. Ancak maalesef canlı ve uzun saçlara her zaman sahip olamayabiliyoruz. Dış güzelliğimizin en önemli unsurlarından birisi olan sağlıklı ve uzun saçlar içinse birçok kozmetik ürün bulunuyor. Fakat tüm bunları satın almak yerine evde çok daha doğal malzemelerle siz de saçınızı uzatan ürünler hazırlayabilir ve saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenlerse çok basit. İşte sizin için saçlarınızı uzatan bazı doğal yöntemler!

Saç Bakım Suyu

Saçlarınızı uzatmak ya da daha sağlıklı saçlar elde etmek istiyorsanız çok işinize yarayacak bir saç suyu tarifimiz bulunuyor. Bunun için öncelikle saçlar için çok faydalı olan ceviz yaprağına ihtiyacımız var. Tarifimizi hazırlarken 3 adet cevizin yeşil kabuğunu rendeleyelim ve 1 litre suyun içerisinde 5 dakika kadar kaynatalım. Ardından yaprakları süzerek soğutalım ve duştan sonra saçımıza uygulayalım. Durulamadan çıkalım. bu tarif aynı zamanda saçkıran gibi saç problemleri için de birebir.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Cevizle ilgili bir diğer tarifimizde de yine 7 - 8 adet taze ya da kuru ceviz yaprağını 1 litre suda kaynatalım. 5 dakika daha beklettikten sonra süzelim ve soğumaya bırakalım. Ardından 1 yemek kaşığı elma sirkesi katarak duştan çıkmadan önce saçımızı bu suyla yıkayalım. Durulamadan uygulayacağımız bu saç bakım suyu ile saçlarımız daha hızlı uzar ve daha sağlıklı olur. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Saç Uzatan Maske

Saçlarınızı daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsanız bunun için harika bir saç maskesi tarifimiz var. Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler şu şekilde:

1 adet yumurta
2 yemek kaşığı zeytinyağı
2 yemek kaşığı süt
1 yemek kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı tarçın
Öncelikle tüm bu malzemeleri bir kapta karıştıralım ve saçımıza ve saç diplerine yedirelim. 1 saat kadar bekledikten sonra da yıkayalım. bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.
Aynı şekilde saçlarınızı daha hızlı uzatmak için saç diplerinize ve saçlarınıza Hindistan cevizi yağı masaj yapıp iki saat bekletip yıkayabilirsiniz.
Son olarak 1 çay bardağı zeytin yağı ve 1 tatlı kaşığı biberiyeyi bir sprey şişesinde karıştırıp bu karışımı haftada 2 saat saçınızda beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bunu haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.