Sağlıklı saçlar hemen hemen hepimizin arzuladığı ve istediği bir durum. Saç problemi olarak ise yaşanan en büyük sorunların başında saç dökülmesi geliyor. Kadınların da erkeklerin de yaşayabildiği ortak bir problem olan saç dökülmesi için uygulanabilecek birçok yöntem var. Bunun için kozmetik firmalarından alabileceğiniz marka ürünlerden yararlanabileceğiniz gibi evde kendi olanaklarınızla da çeşitli ürünler oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda ise sizler için saç dökülmesine ilişkin geliştirebileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğiz. İşte saç dökülmelerine karşı mutlaka denemeniz gereken ve saç dökülmelerini hayatınızdan çıkaracak olan tarifimiz!

Saç Dökülmesi Kaderiniz Değil!

Saç dökülmesi, dönem dönem dahi olsa herkesin başına gelebilecek olan saç problemlerinin başında geliyor. Hatta birçok kişi uzun yıllar boyunca saç dökülmesi sorunu ile baş etmeye çalışırken işe yaramayan seçeneklerle vakit kaybetmiş olabilir. Piyasada da saç sağlığına ilişkin çok fazla ürün bulunuyor. Ancak son zamanlarda birçok kişi artık saç ve vücut bakımı için kimyasal ürün yerine daha doğal ürünleri tercih ediyor. Doğal yağlar ve vitaminlerle hazırlayabileceğiniz saç bakım ürünleri sayesinde hem saçlarınızı daha sağlıklı bir hale getirebilir hem de bunu kimyasal içerikleri olmayan malzemelerle elde edebilirsiniz. Hatta tüm bunları çok daha uygun fiyatlarla yapabilir, hem bütçenize hem de saç sağlığınıza iyi gelen bir yöntem uygulamış olabilirsiniz.

Saç Dökülmesi İçin Şampuan

Saç dökülmesini engelleyebilmek için birçok yöntem denemiş ve başarılı olamamış olabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda birçok marka tarafından piyasaya sunulan saç bakım maskeleri, yağları ve şampuanlarını alarak saçlarınıza bakım yapmış ve başaramamış olabilirsiniz. Bilmelisiniz ki bu konuda yalnız değilsiniz. Ancak şu an sizlere vereceğimiz bir tarif ile kendi şampuanınızı kendiniz yapabilir ve saç dökülmelerinizin zaman içinde azalmaya başladığını göreceksiniz. Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler şu şekilde:

Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki... Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki...
  • Beğendiğiniz bir markanın bitkisel şampuanı
  • 2 E vitamini kapsülü
  • 10 damla limon yağı
  • 10 damla biberiye yağı

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra şampuan şişesinin içinde tüm bunları karıştıralım ve şişeyi çalkalayalım. İşte saç dökülmesine ilişkin şampuanınız hazır bile. Şampuanınızı uygularken saç derinize yaklaşık olarak 10 dakika kadar hafifçe masaj yapın ve ılık suyla durulayın.