Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Hamur işi toplum olarak belki de hiçbirimizin hayır diyemeyeceği ve asla da terk edemeyeceği lezzetlerin başında geliyor. İster diyete girelim ister formumuza dikkat edeceğiz diyelim hele ki birisi börekten bahsediyorsa akan sular hepimiz için durur desek abartmış olmayız herhalde. Gerçekten de börek sevmeyen kişi neredeyse yok denecek kadar azdır herhalde. Ama ah bir de yapımında hamur açması ya da çok malzemesi olmasa dediğinizi duyar gibiyim. Peki ya sizlere hiç hamur açmanıza gerek kalmadan hatta yalnızca ama yalnızca 2 adet yufkayla ağzınıza layık bir börek yapabileceğinizi söylesek! Bu tarifimizde sizler için son derece ekonomik, pratik ve lezzetli bir börek tarifi vereceğiz. İşte sizler için 2 yufkayla pizza tadında hem de fırına bile gerek kalmadan yapabileceğiniz bir tava böreği tarifi, yapım aşamaları ve püf noktaları!

2 Yufka ile Pizza Tadında Börek İçin Gerekli Malzemeler

Fırın kullanmadan, hamur açmadan, dakikalar içerisinde yapabileceğiniz börek tarifimizin yapım aşamalarına geçmeden önce tarifimiz için ihtiyacımız olan malzemelerden bahsedelim. Bunun için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • 2 adet yufka
  • 1 yumurta
  • 1 çay bardağı süt
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 2 yeşil 1 kırmızı biber
  • Dilediğiniz miktarda sucuk
  • Arzuya göre kaşar

Tüm bu malzemeleri temin edip hazırladıktan sonra artık sıra geldi tarifimizin yapım aşamaları ve püf noktalarına değinmeye.

Pizza Tadında Tava Böreği Yapımı

Yalnızca 2 yufka ile yapabileceğiniz ve son zamanların en ekonomik ve ekonomik olduğu kadar da lezzetli ve pratik bir tarifi olan tava böreğimizin malzemelerini hazırladıktan sonra artık yapım aşamalarına geçebiliriz. Bunun için öncelikle iç malzemelerimizi küçük küçük doğrayarak hazırlayalım. Ardından kaşar peynirimizi de rendeleyelim. Sucuk ve biberlerimzii bir tavada biraz kavuralım. Sonra da sosumuzu hazırlayalım. Yumurta, süt ve sıvı yağımızı karıştırarak sosumuzu hazır hale getirelim. Yufkamızın ilkini tavamıza açalım ve kenarlarını düzeltelim. Diğer yufkayı ise parçalayarak tavamıza yerleştirelim. Sosumuzu yufkaların arasına dökelim ve sonra da iç malzemelerimizi koyalım. Ardından tavanın dışında kalan ilk yufkanın dışta kalan yerlerini tavanın içine doğru kapatalım. Son olarak kısık ateşte her iki yanı kızarana kadar pişirelim.