Kimi tatlı ve kurabiye tariflerini okurken ya da duyduğumuz zaman kimimiz malzemeleri görür görmez tarifi uygulamaktan vazgeçebiliyoruz. Çünkü söz konusu tariflerde o kadar çok fazla malzemeden bahsediliyor ki, açıkçası tarifin maliyetine katlanmak yerine gidip bir pastaneden kurabiyeyi almak daha mantıklı gelebiliyor. Bu nedenle aslında birçok kişi bir kurabiye ya da başka bir tatlı tarifi ararken kullanılan malzemelerin maliyetini ve sayılarını da göz önüne alarak tarifi uygulayıp uygulamayacaklarına karar veriyor. Dolayısıyla bunun için sizlere herkesin gözüne girecek bir kurabiye tarifi veriyoruz. Yalnızca 3 malzeme ile tam bir tepsi kurabiye çıkarmanıza olanak tanıyan tarifimiz sayesinde siz de daha uygun maliyetle ve az malzeme ile kurabiye yapabilirsiniz. İşte sizler için 3 malzeme ile yapabileceğiniz nutellalı kurabiye tarifi, gerekli malzemeler ve tarşfin püf noktaları!

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Sadece 3 Malzeme İle Tam 1 Tepsi Nutellalı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

Yalnızca 3 malzeme ile yapabileceğiniz nutellalı kurabiye için öncelikle ihtiyacımız olan malzemeleri sıralamakta fayda var. Bunun için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • 3 yemek kaşığı nutella
  • 1 adet yumurta
  • 6 yemek kaşığı un

Nutellalı Kurabiye Yapımı

Tüm bu malzemeleri sıraladıktan sonra artık sıra geldi 3 malzeme ile yapabileceğimiz lezzetli, pratik ve nutellalı kurabiyemizin yapım aşamalarına, tarifin püf noktalarına. Tarifimizin uygulamasına geçerken öncelikle derin bir karıştırma kabının içinde nutella ve yumurtamızı iyice karıştıralım. Ardından daha önceden elemiş olduğumuz unu yavaş yavaş ve azar azar karışımımıza ilave edelim. Ancak bu karışımı yaparken unumuzu bir anda değil yoğurma işlemine ara vermeden ve azar azar ilave etmeyi ihmal etmeyelim. Akabinde elimizle hamurumuzdan küçük parçalar alarak güzelce yuvarlayalım ve yuvarlak paralarımıza hiç bastırmadan yağlı kağıt sermiş olduğumuz fırın tepsisine dizelim. Sonrasında ise önceden ısıtılmış 180° derece fırında 15 dakika kadar pişirelim.

Tüm bu adımları teker teker uyguladığınızda ve malzemelerimizi gerekli malzemeler bölümünde vermiş olduğumuz ölçülerde uyguladığınızda tüm bu malzemelerle tam 1 tepsi dolusu nutellalı kurabiye elde edebilirsiniz.

Sürenin sonunda fırından çıkan kurabiyelerinizi oda sıcaklığına geldikten sonra çay ya da kahve eşliğinde servis edebilirsiniz.

Deneyenler için şimdiden afiyet olsun!