İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma sistemi için kullanılan İstanbulkart, her gün milyonlarca kişiye hizmet veriyor. İstanbulkart’ ın, sadece geçiş sisteminde kullanılan bir kart olmasından öte işlevselliğe sahip olması için, son birkaç yıldır sürekli altyapısal yenilikler gerçekleştiriliyor. Bu sayede İstanbulkart, şehir genelinde birçok alanda hizmet veren iş yerlerinde ödeme kartı olarak da kullanılabiliyor. QR Kod ile ödeme sistemi özelliğine de sahip olan İstanbulkart, artık süratle mini kredi çekilebilecek bir altyapıya sahip oldu.

BELBİM ile Fiba Banka ile varılan anlaşmayla, artık İstanbulkart sahipleri 2.500 liraya kadar masrafsız ve faizsiz kredi kullanabiliyor. İsteyenler 5.000 liraya kadar 24 ay vadeli ve düşük faizli kredide kullanabiliyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İstanbulkart Faizsiz Krediye Nasıl Başvuruluyor?

İstanbulkart mobil uygulaması aracılığıyla, tanımlanmış kartı olan tüm İstanbulkart sahipleri başvurularını hemen yapabiliyor. Onaylanan krediler, İstanbulkart’ a bakiye olarak yükleniyor. Yüklenen bakiye ile İstanbulkart geçen her yerde ödemeler gerçekleştirilebiliyor. İstanbulkart sahipleri mobil uygulama aracılığıyla, 500 ile 2.500 lira arasında masrafsız ve faizsiz kredi kullanabiliyor. Bu kredinin geri ödemesi 5 ay vadede yapılıyor. Kredinin geri ödenmesinden sonra yeniden başvuru yapılabiliyor.

Yanı sıra 5.000 TL krediyi düşük faiz oranı ve 24 ay vade de kullanabiliyorsunuz. Bakiyeler talep edilmesi halinde nakit olarak banka hesabınıza EFT’ de yapılabiliyor. İsteyenler İstanbulkart’ ı geçtiği her yerde ödemeler için bakiyeyi kullanabiliyor.

İstanbulkart Nerelerde Kullanılabiliyor?

İstanbulkart Getir uygulamasından başlayarak, çeşitli zincir marketlerde, şehir genelinde bulunan kafe, restoran, araba yıkama, oto bakımı ve diğer sektörlerde hizmet veren anlaşmalı işyerlerinde nakit ödeme kartı olarak da kullanılabiliyor. Dolayısıyla Fiba Banka aracılığıyla İstanbulkart’ a yüklenen Dijital bakiye, şehir genelinde bulunan binlerce iş yerinde kullanılabiliyor.  Ayrıca sürekli yapılan anlaşmalar yoluyla, İstanbulkart devamlı genişleyen bir üye iş yerine sahip olmaya devam ediyor.

Yapılan anlaşmalarla üye iş yeri olan her yeni iş yerinin ayrıca uyguladığı indirim avantajları da bulunuyor. Dolayısıyla İstanbulkart sahipleri, sürekli yeni avantajlara sahip olmaya devam ediyor. İstanbulkart aynı zamanda diğer şehirlerde kullanılan geçiş sistemi kartları içinde önemli bir rol model oluşturuyor.