Emekli vatandaşlar hayatlarına çalışmadan devam ediyor olsa da her geçen gün artan hayat standartları herkesin belini büküyor. İhtiyaç listesi uzamaya devam ederken, marketlerdeki sepetler günden günde daha az dolmaya başlıyor asgari ücretle çalışan kişilere %50'lik zam yapılırken emekli vatandaşlara gelecek zam oranı da tartışılmaya devam ediyor ancak emekli vatandaşları düşünen bankalar şimdiden elini taşın altına koymaya başladı bile! Emekli maaş müşterilerine özel olarak kredi imkanları sunan bankalar arasında Ziraat dikkatleri çekiyor, bakalım emekli maaş müşterilerini ne gibi avantajlı fırsatlar bekliyormuş?

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ülkemizde milyonlarca müşteriye ulaşmayı başaran Ziraat Bankası Türkiye'deki her kesimden müşteriyi kendine çekmeyi başarıyor. Özellikle de üniversite öğrencilerinin ve emeklilerin tercih ettiği devlet bankalarından olan Ziraat, emekli maaşını kendisine taşıyan vatandaşlara 750 TL'ye kadar ikramiye ödemesi yapacağını söylüyordu. Şimdilerde ise emekli maaş müşterilerine bir jest daha yapan Ziraat Bankası, sadece emekli maaş müşterilerinin yararlanacağı bir kredi ile karşımıza çıkıyor. Eğer sizler de emekli maaşınızı Ziraat Bankası'ndan alıyorsanız size uygun faiz oranlarıyla anında ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bugün sizler için Ziraat Bankası'nın emekli maaş müşterileri için sunduğu emekli kredisini inceledik!

Ziraat'ten Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Ziraat bankasının emekli maaş müşterilerine sunduğu ilk kredi fırsatlarından biri elbette ihtiyaç kredisi. Eğer sizler de emekli maaşınızı Ziraat'ten alıyorsanız, size özel faiz oranları sayesinde anında ihtiyaçlarınız için 50.000 TL'ye kadar kredi kullanmaya başlayabilirsiniz. 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerinde 36 aya varan vade ve %1,63’ten başlayan faiz oranları sizleri bekliyor, başvurularınızı ise tüm online kanallar aracılığıyla yapabilirsiniz ancak eğer ihtiyacınız olan kredi meblağsı 50.000 TL’nin üzerindeyse yeni bankacılık kuralları gereği Ziraat Bankasının sunabileceğini vade sayısı maksimum 24 ay olarak değişiyor. Eğer Ziraat’ten 20.000 TL’lik ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız 36 ay boyunca 779,12 TL ödeme yapıyorsunuz.

Ziraat'ten Emeklilere Özel Konut Kredisi

Ziraat'in emeklilere sunduğu tek avantajlı kredi fırsatı ihtiyaç kredisi değil elbette. Ev sahibi olmak isteyen emekliler için de kredi seçenekleri bulunuyor. Eğer sizler de Ziraat'ten konut kredisi almak istiyorsanız 100.000 TL’ye kadar konut kredilerinde 120 ay vade ve %1,29’luk faiz oranı karşımıza çıkıyor ancak 1 milyon TL ve üstünde kredi kullanımı yapacaksanız faiz oranı %1,34’e kadar çıkıyor fakat 120 aylık vade seçeneği sabit kalıyor. 100 bin TL’lik konut kredisinde ise aylık taksitler 1.642,87 TL olarak ödenmeye başlıyor.