PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

İzmir’de elektrik abonelerini sevindiren kampanya duyuruldu. İzmir elektrik dağıtım şirketleri Aydem Perakende ve Gediz Elektrik o kişilerin yapacakları elektrik faturası ödemelerinin yarısını iade ediyor. Başvuruda bulunan İzmirliler, elektrik faturası ödemelerinin yarısını 30 Haziran’a kadar iade alıyor. İşte İzmirlileri ilgilendiren elektrik faturası kampanyasının detayları!

İzmir’de Elektrik Faturası Ödemelerinin Yarısı İade

Elektrik faturaları 2022 yılında %200’ü bulan bir artış yaşadı. Kademeli elektrik tarifesi ve yüksek elektrik zamları ile birlikte vatandaşlar elektrik faturalarını ödemekte güçlük yaşıyor. Her ay gelen elektrik faturalarının yüksek olması karşısında bazı kurum ve kuruluşlar vatandaşa destek olması için çeşitli kampanyalar düzenliyor. Son kampanya ise İzmir’de oturanları ilgilendiriyor.

İzmir’de elektrik dağıtımını gerçekleştiren Aydem Perakende ve Gediz Elektrik A.Ş. tarafından duyurulan yeni elektrik faturası kampanyası, İzmirlileri sevindirdi. Açıklanan yeni kampanyayla birlikte İzmirliler, yapacakları elektrik faturası ödemelerinin yarısını geri iade alabiliyor.

Elektrik Faturasının Yarısı İade Ediliyor

Aydem Perakende ve Gediz Elektrik A.Ş. tarafından QNB Finansbank ile yapılan iş birliği kapsamında 30.06.2022 tarihine kadar yapılacak elektrik faturası ödemelerinin yarısı iade edilecek. Kampanyadan yararlanmak ve faturanın yarısını iade alabilmek için ödemelerin QNB Finansbank tarafından geliştirilen “Kassa Finansbank” isimli “e-cüzdan” ödeme sistemi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekiyor. Ayrıca ödemelerin en geç 30 Haziran’a kadar bu ödeme sisteminden yapılması gerekiyor.

Kampanya kapsamında İzmirlilerin 30 Haziran’a kadar “Kassa Finansbank” ile yapacakları elektrik faturası ödemelerinin 50 TL’ye kadar olan kısmı iade edilebilecek. Dolayısıyla İzmir’de elektrik aboneleri, elektrik faturalarının 100 TL’ye kadar olan kısmının yarısını iade alabilecek. Bu nedenle 100 TL’nin üstündeki elektrik faturalarında iade edilecek tutar yine en fazla 50 TL oluyor.

İzmirliler, 30 Haziran’a kadar Kassa Mobil uygulamasını cihazlarına indirip, “e-cüzdan” hesaplarına bakiye aktarımı yapmalıdır. Daha sonra söz konusu bakiyeyle de Gediz Elektrik veya Aydem Perakende elektrik faturası ödemesini gerçekleştirebiliyor. Bu sayede kampanya koşullarını sağlayarak, 50 TL’ye kadar elektrik faturası tutarının yarısını yine e-cüzdan hesabına iade olarak alabilme şansını yakalıyor. Kampanyadan tüm İzmirliler, koşulları sağlayarak yararlanabiliyor.