İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden, İzmirlileri sevindirecek haber geldi. Milyonlarca İzmirli, büyükşehir belediyesinin yeni projesi kapsamında toplu taşımayı ücretsiz kullanabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşımayı daha renkli ve daha eğlenceli hale getiren yeni “Sanat Durakları” projesi ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü. Peki İzmirliler, Sanat Durakları projesinden nasıl yararlanabiliyor? Toplu taşıma ücretsiz nasıl kullanılıyor? İşte detaylar!

İzmir’de Sanat Durakları Projesi Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem kent genelinde okuma oranlarını arttırmak ve İzmirlileri okumaya teşvik etmek için hem de toplu taşıma yolculuklarını eğlenceli hale getirmek için yeni bir projeye imza atıyor. Büyükşehir belediyesi tarafından sosyal belediyecilik ilkesi kapsamında çok sayıda sosyal projeye imza atılıyor. Bu projelerden birisi ise yeni başlayan “Sanat Durakları” isimli projedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Sanat Durakları” isimli projesi kapsamında İzmir geneline “Sanat Durakları” yerleştirildi. Bu özel duraklardan İzmir toplu taşıma araçlarına binecek yolculular, ücretsiz bir şekilde edebi eserleri alarak, yolculukları boyunca okuyabilecek. Üstelik bu yolculuklarını da tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilecek.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İzmir Sanat Durakları Neler?

Büyükşehir belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sanat Durakları” projesi, kent geneline yayılacak şekilde durakların yerleştirilmesiyle birlikte uygulamaya alındı. Ancak büyükşehir belediyesi tarafından proje kapsamında şu ana kadar sadece 10 “Sanat Durağı” yerleştirildi. Proje için merkezi ve yoğun kullanım gibi kriterler üzerinden belirlenen 10 farklı pilot bölgeye “Sanat Durakları” yerleştirildi. Peki İzmirlilerin kullanabilecekleri güncel “Sanat Durakları” hangileri ve nerede?

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi
  • Konak Vapur İskelesi
  • Bornova Metro İstasyonu
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • Konak Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe

Şeklindedir. Bu duraklar “Sanat Durakları” olarak düzenlenerek, İzmirlilerin kullanımına sunuldu. İlk günden itibaren İzmirliler tarafından çok beğenilen bu “Sanat Durakları” için büyükşehir belediyesi yakın bir gelecekte kapsamı genişletmeyi hedefliyor. Böylelikle İzmirliler, çok yakın bir gelecekte sadece merkezi noktalarda değil, tüm İzmir genelinde “Sanat Durakları” projesinden istifade etmeye başlayabilecek. Bu duraklarda İzmirliler kısa öyküler, şiirler ve karikatürleri tamamen ücretsiz bir şekilde İzmirkart ile alabiliyor.