Sürekli yeni projelerle kentliler için hizmet sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ülkemizin en iddialı belediyelerinden birisi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Ege'nin en güzel ve aynı zamanda da en büyük metropolü olan İzmir'de Büyükşehir Belediyesi tarafından bir ilke daha imza atıldı. Bugüne kadar çeşitli kamu hizmetleri ile vatandaşlarına ekonomik ve sosyal hizmetler vermenin yanı sıra kültürel alandaki hizmetlere de her zaman büyük önem veren İzmir Büyükşehir Belediyesi son olarak ulaşım hizmetlerinde büyük bir adım daha attı. Büyükşehir belediyesi tarafından “Sanat Durakları” adıyla kurulan duraklar sayesinde vatandaşlar yüzlerce esere ulaşabiliyor ve yolda geçen zamanlarını bu eserleri okuyarak değerlendirebiliyor. Hem de bunun için tek bir kuruş bile ödemeden. İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan 'Sanat Durakları' ve detaylar!

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Sanat Durakları Sizi Bekliyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan belediyecilik faaliyetlerine bir yenisi daha eklendi. Gerek ekonomik gerekse de sosyal ve kültürel alanda çeşitli hizmetler veren İzmir Büyükşehir Belediyesi şehrin belirli merkezlerine sanat durakları oluşturmaya başladı. Şimdilik şehrin belirli yerlerinde olan Sanat Duraklarının kısa zaman içerisinde kentin daha farklı yerlerinde de kurulacağını açıklayan yetkililer, gündelik yaşamın kargaşası içerisinde yeterince önem veremediğimiz sanata ve edebiyata daha kolay zaman ayırılabilmesi için büyük bir alternatife imza atıyor. Bunun için vatandaşlara ulaşım esnasında geçirdikleri zamanı değerlendirmelerine yardımcı olan belediye, vatandaşların toplu taşıma noktalarında ulaşabilecekleri sanat duraklarını oluşturuyor.

İzmirkartınız Yeterli

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İzmirli vatandaşlar için oluşturmuş olduğu sanat duraklarında yer alan eserlerden yararlanabilmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Bunun için İzmirkartınızı okutarak, sanat duraklarında yer alan yüzlerce önemli esere erişebilirsiniz. Durakların sayılarının ve duraklarda bulunan eserlerin zaman içerisinde daha da artırılacağını açıklayan belediye, durakların şimdilik şu lokasyonlarda olduğunu duyurdu: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Karşıyaka Vapur İskelesi, Konak Vapur İskelesi, Bornova Metro İstasyonu, İzmir Sanat Merkezi Bahçesi, Eşrefpaşa Hastanesi, Konak Metro İstasyonu, Bostanlı Vapur İskelesi, Üçkuyular Metro İstasyonu ve Yasemin Kafe. Siz de bu noktalara giderek yalnızca kentkartınızla dilediğiniz eseri alabilir ve okuyabilirsiniz.